Facebook Pixel

Ринок землі: Зеленський заявив про масштабні крадіжки та підписав новий закон

Ринок землі: масштабні крадіжки і новий закон. Фото: Володимир Зеленський / Офіс президента

Ринок землі: масштабні крадіжки і новий закон. Фото: Володимир Зеленський / Офіс президента

Мораторій на продаж землі сільгосппризначення призвів до крадіжки 5 млн га площ, що удвічі перевищує територію півострова Крим. Однак Україна має намір зробити все можливе, щоб повернути вкрадені землі. Крім того, президент Володимир Зеленський публічно підписав ще один закон про ринок землі.

Попередня влада позбавила громадян України конституційного права власності на землю, заявив Зеленський під час виступу на форумі «Україна 30. Земля».

«Люди не могли розпоряджатися землею, не могли купувати та продавати або заповідати її, як це роблять у багатьох країнах світу. Для українців діяв мораторій, як у Венесуелі або Північній Кореї».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Він додав, що за час мораторію померли майже 1 млн власників землі, а вартість гектара сільськогосподарської площі стала найнижчою в Європі.

Telegram Logo

За попередніми підрахунками, незаконно було привласнено близько 5 млн га державних земель України, нагадав президент.

Quote«Попередні парламенти не змогли не те що провести земельну реформу, а й навіть почати обговорення відповідних законів. Однак їм вдалося ввести всередині країни офшор площею понад 8 млн га — сірий тіньовий ринок, де землю дуже легко купували, продавали та заробляли мільйони без сплати податків, офіційного працевлаштування та гарантій для людей», — зазначив Зеленський.

Він нагадав, що Рада у березні 2020 року ухвалила закон про обіг земель сільгосппризначення, що сприятиме прозорості ринку землі.

А у 2021 році Рада ухвалила закони про електронний аукціон з придбання землі та скасування оформлення права на землю кабінетними чиновниками.

За словами президента, це гарантія наповнення місцевих бюджетів та можливість для кожного українця взяти участь в аукціоні та створити власне фермерське господарство.

Також Зеленський публічно підписав закон про внесення змін до Земельного кодексу та інші закони про вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин.

Президент підкреслив, що цей закон остаточно повертає громадам право розпоряджатися своїми землями. Він закріплює норму, що купувати та продавати землю можуть лише українці.

Контекст. Верховна Рада восени 2019 року ухвалила законопроєкт про ринок землі в першому читанні. Він, зокрема, передбачав ліміт на концентрацію землі в одних руках у розмірі 200 тис. га. Після цього ліміт неодноразово переглядали.

У 2020 році, розглянувши сімсот виправлень до проєкту закону №2178-10 про ринок землі, Верховна Рада проголосувала за проведення реформи в другому читанні.

Коментарі

Всі новини