У Львові можуть з'явитися будинки гобітів — укриття, здатні захистити й від ядерної загрози

Укриття «Будинок Хоббіта»: який секрет надійності. Фото: компанії «Індустрія ЛВ»

Львівські компанії «Індустрія ЛВ» і «Хоббіт Хаус» розробили концепцію надміцних укриттів у вигляді будинків гобітів — персонажів із книг Толкієна.

Автори проєкту запатентували технологію та вже провели необхідні випробування, повідомляється на сайті проєкту. У рамках проєкту планується забезпечити укриття для закладів освіти та різних установ.

Бомбосховища планують споруджувати з надміцного бетону та арматури, які використовуються у військовому будівництві для зведення бункерів і які, як стверджують автори проєкту, здатні захистити від ядерної зброї.

Модулі-укриття можуть бути облаштовані місцями для відпочинку, санвузлами, шафами для зберігання речей і продуктів, кулерами для води. Фото: компанії «Індустрія ЛВ»

Укриття «Будинок Хоббіта»: надійність — у надміцних матеріалах

Згідно з концепцією, укриття має розташовуватися нижче за рівень землі на один метр. Висота насипу становитиме 2,1 метра. В одному такому сховищі може перебувати від 8 до 146 осіб, залежно від типу та варіанту планування модулів.

Перевагами укриття автори проєкту називають такі характеристики:

  • особливе армування та склад бетону;
  • швидкий монтаж;
  • унікальна аркова конструкція;
  • енергоефективність і екологічність;
  • можливість монтажу в складних рельєфах.

Технологія укриттів «Будинок Хоббіта» вже пройшла необхідні випробування й готова до використання. Автори пропонують кілька варіантів планування укриттів місткістю від 8 до 146 осіб.

Самі модулі-укриття можуть бути облаштовані місцями для відпочинку, санвузлами, шафами для зберігання речей і харчів та кулерами для води.

Автори пропонують кілька варіантів планування укриттів із місткістю від 8 до 146 осіб. Фото: компанії «Індустрія ЛВ»

У рамках проєкту укриттями хочуть забезпечити різні установи та заклади освіти, які не мають сховищ чи потребують облаштування додаткового захисту від повітряного нападу, землетрусу, стихійних лих.

Споруди, які розробили архітектори, у мирний час також можна буде використовувати й для інших цілей — зберігання різних речей чи харчових продуктів.

«Укриття «Будинок Хоббіта» виготовляють із високоякісного бетону марок Б35 — Б40 із додаванням пластифікатора, добавок, а за необхідності мікрофібри, згідно із чинними нормами ДБН для цього виробу. Бетон класу В35 — В40 належить до категорії особливо важких бетонів, він застосовується під час будівництва об’єктів, вимоги до якості та міцності яких підвищені», — наголосили автори проєкту.

За даними сайту, такий бетон використовують у військовому будівництві для зведення об’єктів, стійких до будь-якого впливу: бункерів, зокрема із захистом від ядерної зброї.

Раніше The Page писало про те, що в центрі Харкова встановили першу зупинку-укриття.

Читати на The Page