Facebook Pixel

Як змінилась після прильотів та тривог у жовтні оренда квартир у Києві

Після двох тижнів інтенсивних тривог і обстрілів Києва ринок оренди квартир знову активізувався, хоча пропозиція зменшилася й трохи впав попит.

Утім, на вартості оренди житла російські атаки на цивільну інфраструктуру столиці суттєво не позначилися, свідчать дані OLX Нерухомість.

Пропозиція оренди в Києві в жовтні 2022 року: на лівому березі більше вільних квартир

Протягом жовтня пропозиція житла в столиці суттєво зменшилася. На початку місяця вибір помешкань налічував понад 19 тисяч пропозицій. Однак станом на 17 жовтня, коли Київ удруге зазнав атаки, асортимент знизився на 14%.

Найвідчутніше пропозиція зменшилася в Деснянському (23%), Дарницькому (21%) та Дніпровському (19%) районах. Найменше ситуація змінилася на Печерську та в Шевченківському районі — оголошень поменшало на 10% та 12% відповідно.

Загалом за рік вибір однокімнатних квартир на лівому березі розширився на 39%, тоді як на правому кількість оголошень зросла на 32%. Для охочих винайняти двокімнатну співвідношення по обидва береги Дніпра було приблизно однаковим.

За даними порталу, асортимент двокімнатних помешкань станом на 17 жовтня збільшився на 18% відповідно до аналогічного періоду минулого року. А от трикімнатних квартир, навпаки, поменшав — на 5,5% на лівому березі та на майже 8% на правому. Ймовірно, попит на більшу житлову площу спричинений внутрішньою міграцією великих родин із прифронтових регіонів.

Як писало The Page, у дні нападу на Київ різко впав і попит: за даними застосунку bird, 10 вересня кількість запитів на оренду квартир у Києві впала на 25%, але лише на один день.

Ціни на оренду в жовтні 2022 року все ще нижчі, ніж до повномасштабної війни

На вартість оренди жовтневі атаки поки що не вплинули, розповіла The Page експертка з нерухомості Ірина Луханіна. За її словами, після стрибка в серпні ціни в жовтні стабілізувалися й залишаються на одному рівні.

Quote«Завдяки переселенцям із початку літа почали значно зростати попит і ціни. Спочатку розібрали найдешевші квартири. У серпні відбувся стрибок цін: якщо в червні найдешевша однокімнатна була за 4,5 тис. грн на місяць, то зараз на рівні 6 тисяч. Таке житло все ще можна винайняти чи не в кожному районі столиці», — пояснила експертка.

За словами Луханіної, також на 15% зросли ціни на оренду в центрі — особливо на одно- та двокімнатні квартири.

Quote«Те, що коштувало $400 на початку війни, зараз уже $550 — 600. Але йдеться про нові будинки, зведені 5 — 10 років тому з модними ремонтами. До того ж люди, які хотіли орендувати квартиру в центрі, так і шукають», — додала фахівчиня.

Найбільше ціни зросли на 1 — 2-кімнатні квартири в житлових комплексах і 1 — 2-кімнатне житло в сучасних будинках в центральних районах столиці. Водночас ціни в старому фонді — хрущовки, сталінки — якщо й підросли за останні місяці, то на 5 — 7% не більше, зазначила Луханіна.

Якщо порівнювати останні ціни на оренду в жовтні, коли столиця зазнала російських обстрілів, вони все ще не досягли довоєнного рівня й залишаються нижчими на 14% проти довоєнного січня.

За даними OLX Нерухомість, найпопулярніші однокімнатні квартири найбільше впали в ціні у Святошинському та Деснянському районах — на майже 14%. А якщо порівняти із жовтнем минулого року, то різниця ще більш разюча. Так, вартість оренди у вищезазначених районах Києва за рік зменшилася на 22% у Деснянському й на 19% у Святошинському.

Як порівняти з минулим роком, зараз вибір помешкань набагато більший. Проти січня асортимент квартир у Києві зріс майже наполовину, а проти жовтня 2021 року — взагалі вдвічі й станом на 17 жовтня склав 5 060 оголошень.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉