Facebook Pixel

Стрибок цін. Оренда квартир в Україні подорожчала до 40% за місяць

За останні чотири місяці ринок оренди житла в України почав відновлюватися. І хоча ціни зросли по всій країні, орендодавці здебільшого залишаються лояльними та коригують середню вартість житла.

Якщо порівнювати ситуацію з квітнем, коли ринок лише почав відновлюватися після зупинення через війну, у серпні зафіксовано стрибок цін і пропозиції, заявив під час конференції «Ринок нерухомості після повномасштабного вторгнення» маркетинг-директор порталу Dom.Ria Сергій Молдаховський.

Оренда квартир у серпні — вересні 2022 року: космічний попит

У серпні 2022-го ми бачимо космічні відсотки зростання пропозиції з оренди — навіть на понад 1000%. Але це як порівняти з точкою падіння у квітні. Хоча, як зазначив експерт, до довоєнного рівня оренді ще дуже далеко.

Найбільший попит на оренду житла для переселенців зі сходу — у Запоріжжі та Полтаві. Фото: Dom.Ria

Найбільший попит на оренду житла для переселенців зі сходу — у Запоріжжі та Полтаві. Фото: Dom.Ria

Quote«Зараз ринок стабілізується. Якщо не буде подальших ескалацій, можна сказати, що він став системним і залишиться в такому вигляді як є найближчими місяцями», — наголосив Молдаховський.

За його словами, величезним попитом у серпні та вересні користуються квартири для довгострокової оренди в прифронтових регіонах.

Quote«Пік попиту — це Запоріжжя та Полтава. Туди їде величезна кількість людей із півдня та сходу, які змогли вирватися з окупації. Це формує величезний попит в умовах, коли ці міста не мають необхідної пропозиції. Відповідно умови змінюються», — наголосив експерт.

Оренда квартир у серпні — вересні 2022 року: стрибок цін майже по всій Україні

Орендні ставки на квартири, як порівняти з попереднім місяцем, суттєво зросли в найвіддаленіших від бойових дій регіонах. Найбільше зростання +40% зафіксовано в Київській і Черкаській областях. На Рівненщині ціни на оренду підстрибнули на 32%, у Закарпатті — на 19%, у Житомирській області — на 18%.

Єдиний регіон, де оренда впала в ціні, — Кіровоградська область, яка через своє географічне розташування не має попиту з-поміж переселенців: тут орендні ставки навіть впали в ціні щодо липня.

Ціни на оренду житла зростають майже по всій Україні: у центрі, на заході і навіть сході. Фото: Dom.Ria

Ціни на оренду житла зростають майже по всій Україні: у центрі, на заході і навіть сході. Фото: Dom.Ria

У західних регіонах рекордсменом зростання орендних ставок стала Закарпатська область, де житло подорожчало на 19%. В інших областях на заході ціни також зростали:

  • Хмельницька: +4%;
  • Івано-Франківська та Львівська: +5%;
  • Чернівецька: +7%;
  • Тернопільська: +9%;
  • Волинська: +11%.

Оренда дорожчає навіть сході та півдні країни — тут лідерами зростання цін залишаються Дніпропетровська (+16%), Одеська та Запорізька області — +13%.

Подякувати 🎉