Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Квартири в новобудовах Києва вже продають «за двома цінами»

Купівля квартир у новобудовах у вересні 2022: що з цінами. Фото: ЛУН

Купівля квартир у новобудовах у вересні 2022: що з цінами. Фото: ЛУН

Через різке здорожчання квадратного метра на первинному ринку житла продажі квартир в новобудовах намагаються пристосувати до воєнних реалій: забудовники ідуть на відчайдушні знижки для реальних покупців.

За останні два місяці задеклароване девелоперами здорожчання квадратного метру вже становить близько 30-35%, а до кінця року може перевищити і 35-40%, зазначив в коментарі The Page керуючий партнер компанії INSPI Development Володимир Семенцов. За його словами, зростання цін за квадрат пов'язано зі здорожчанням будматеріалів та інфляцією.

Утім, експерт вважає, що реальні покупці можуть стати власниками квартир із суттєвим дисконтом від довоєнної ціни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Продаж квартир у вересні 2022: дві ціни на квартири

При цьому всі порівняльні показники ґрунтуються на ціні квадратного метра у гривневому еквіваленті. Якщо ж врахувати коливання курсу і додати всі подорожчання в доларовому еквіваленті (будматеріали, пальне, логістичні витрати), то поточні ціни майже не змінились, або змінились несуттєво.

Quote«Фактично первинний ринок живе в умовах «двох цін»: є задекларована девелоперами ціна, озвучена в рекламних оголошеннях, а також ціна для реального покупця. І розпіарене збільшення вартості квадратного метра в умовах майже відсутнього попиту є нічим іншим, як засобом психологічного впливу, «підготовкою» до майбутніх цінових реалій, формуванням цінової кон’юнктури на період після завершення активної фази війни», — вважає Володимир Семенцов.

Знижка гарантована за умов 100-відсоткової оплати вартості квартири, потенційні покупці мають змогу отримати знижку подекуди більшу за 15-20%.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Отже, реальна ціна на новобудови, за яку готові купувати, є значно нижчою, ніж до початку повномасштабного вторгнення. І така тенденція збережеться щонайменше до кінця 2022 року.

Ціни на квартири в Україні: прогноз на осінь 2022

Пожвавити попит покупців частково може запуск із 1 жовтня нової державної іпотечної програми для окремих верств населення під 0-7% річних, вважає фахівець.

Quote«За умов ефективного впровадження нової пільгової іпотечної програми «Українська мрія», у найближчі місяці цікавість покупців до первинного ринку житла може дещо зрости, але переважно в західних областях України. Проте мова не йде про якийсь «прорив». Зростання попиту потенційно може скласти лише додаткових 2-3%», — пояснив Семенцов.

Переважна більшість потенційних покупців, за словами експерта, цікавляться об’єктами на рівні готовності 80% і вище (ЖК, в яких триває процес внутрішнього оздоблення, приєднання до інженерних мереж, облаштування прибудинкової території тощо) з очікуваним періодом введення в експлуатацію до 6 місяців.

Quote«До кінця року цікавість покупців буде зосереджена передовсім на одно-, двокімнатних квартирах площею від 40 до 60 кв.м в об’єктах з високим ступенем готовності. Саме квартири невеликої площі здатні повністю чи частково вирішити питання забезпечення громадян житлом», — зауважив він.

Щодо стратегії забудовників, сьогодні будівельні роботи концентруються на завершенні об’єктів, в яких реалізовано понад 60-70% квартир: в умовах майже нульового попиту девелопери зупинили реалізацію нових проєктів, зосередившись на зведенні житлових комплексів на завершальних стадіях будівництва, в яких вже продано понад 60-70% запланованих квартир.

За його словами, ситуація на первинному ринку житла восени 2022 року мало чим відрізнятиметься від попередніх літніх місяців. До кінця року малоймовірні будь-які «стрибки» попиту, адже інвестори чудово розуміють всі ризики, пов’язані із вкладанням коштів у будівництво. Він зазначив, що станом на початок вересня актуальний попит становить лише 7-10% від довоєнного рівня.

Водночас, як наголосив Семенцов, наслідки ракетних ударів ворога по об’єктах енергетичної інфраструктури 11-12 вересня ставлять під сумнів перспективи збільшення попиту в осінньо-зимовий період. Тож ринок цілком залежатиме від інтенсивності бойових дій, рівня безпеки у тому чи іншому регіоні чи обласному центрі.

Quote«Ми стали свідками нової тактики ворога, спрямованої на руйнування об’єктів критичної інфраструктури. Саме тому прогнозувати бодай якусь «безпеку» зараз вкрай важко. Очікувано, що більшість потенційних покупців буде схильна відкласти придбання житла, як мінімум, до завершення опалювального сезону», — наголосив він.

Коментарі

Всі новини