Facebook Pixel

Ціни на житло на Закарпатті знову злетіли вгору

Ринок нерухомості у Закарпатській області вже шість місяців війни залишається одним з найактивніших в країні, при чому він приваблює як для оренди та купівлі житла.

На відміну від Києва, де ціни на оренду і купівлю продовжують падати, наприкінці літа у регіоні знову ростуть ціни на житло. Експерти пояснюють чергову хвилю подорожчання, по-перше, тим, що регіон залишається найбільш безпечним із близьким до кордону з ЄС.

По-друге, зростанням курсу долару, що в перерахунку на гривню також показало зростання.

По-третє, саме з безпекових причин у області найбільш сприятливі умови для шкільного навчання у офлайн-форматі. Як повідомили на Урядовому порталі, на Закарпатті до офлайн навчання готові понад півтисячі закладів освіти.

Розцінки на оренду та купівлю житла у регіоні захмарно зросла одразу в лютому. А в березні травні винайняти квартиру тут можна було хіба що за $1000-1500.

Найбільше цікавляться орендою житла внутрішні переселенці з півдня та сходу країни. За даними порталу ЛУН, до трійки регіонів, які далі б'ють рекорди по цінах на оренду досі входять Закарпаття, Полтавська та Тернопільська області, де попит на оренду зріс на понад 300%, порівнюючи з осінню минулого року.

Сьогодні вартість оренди на квартири в Ужгороді стартує з $400, розповів The Page голова Закарпатського регіонального відділення АФНУ Роман Перегинець.

Quote«Ринок залишається дуже активним. Ціни зафіксовані як на оренду, так і на продаж квартир", — наголосив Перегинець.

За його словами, найбільший попит спостерігається на одно та двокімнатні квартири в хорошому стані, а також приватні будинки.

Нерухомість в Закарпатській області: ціни на оренду квартир та будинків

Водночас аналітики порталу OLX Нерухомість підрахували, що у серпні більшість типів нерухомості в Закарпатській області зросли в ціні, що, зокрема, може бути пов’язано з підняттям офіційного курсу долару за Нацбанком.

Якщо аналізувати ціни на оренду квартир, то в порівнянні з липнем найбільше здорожчали однокімнатні та трикімнатні квартири — на 20%.

Середні ціни на оренду квартир у області на 21 липня 2022:

  • на 1-кімнатні квартири зросли на 20%: з 11 700 у червні до 14 158 грн у липні;
  • на 2-кімнатні квартири зросли на 12%: з 13 000 до 14 627 грн;
  • 3-кімнатні подорожчали на 20%: з 15 тис у червні до 18 тис у липні.

Великою популярністю користується також оренда приватних будинків. За динамікою цін найбільше здорожчала вартість оренди котеджів і будинків — на 37% і 30% відповідно у порівнянні з липнем.Найдешевше обійдеться винайняти дачу — близько 10 тис. грн за місяць. Найдорожими наприкінці літа стали таунхауси — зняти їх можна майже за 30 тис на місяць.

Найбільше у серпні 2022 здорожчала оренда котеджів і будинків — на 37% і 30%. А дуплекси навіть на 6% подешевшали. Інфографіка: OLX Нерухомість

Найбільше у серпні 2022 здорожчала оренда котеджів і будинків — на 37% і 30%. А дуплекси навіть на 6% подешевшали. Інфографіка: OLX Нерухомість


Купити нерухомість в Закарпатській області: ціни на квартири та будинки у серпні 2022

Купити житло у регіоні також у серпні стало дорожче. Серед квартир найбільше, за даними порталу олх, зросли ціни на двокімнатні помешкання — на 9%, а найменші зміни торкнулися трикімнатних квартир, які зросли в ціні на 2%.

Середні ціни на купівлю квартир у липні-серпні 2022 (до і після підвищення курсу долара):

  • 1-кімнатна квартира здорожчала з 1,17 млн грн до 1,26 млн грн (+8%);
  • 2-кімнатна квартира — з 1,46 млн грн до 1,59 (+9%);
  • 3-кімнатні виросли в ціні з 1,75 млн до 1,79 млн грн (+2%).

Для охочих купити свій дім на Закарпатті найдоступнішим варіантом стане дача — її середня вартість не перевищує пів мільйона грн. Водночас приватний будинок обійдеться в більш ніж півтора мільйона грн.

Приватний будинок обійдеться в більш ніж півтора мільйона грн. Інфографіка: OLX Нерухомість

Приватний будинок обійдеться в більш ніж півтора мільйона грн. Інфографіка: OLX Нерухомість


Нерухомість Закарпаття: на жаль, пропозиція обмежена

Чергового сплеску внутрішньої міграції місцеві рієлтори очікують ближче до вересня, коли почнеться новий навчальний рік і батьки замисляться, де буде безпечно віддати в школу дітей.

Водночас одним з мінусів ринку нерухомості регіону є дуже обмежена пропозиція, яка не дозволить Закарпаттю розвиватись завдяки великому попиту. Як зазначив у коментарі The Page президент Асоціації фахівців з нерухомості України Юрій Піта, Закарпаття, хоч і залишатиметься найбільш безпечним регіоном, все ж не охопить великої кількості покупців.

Quote«Закарпаття — специфічний регіон, там ніколи не було багато пропозиції на продаж житла. Два найбільші міста області — це Ужгород з населенням у 130 тис людей і Мукачеве 80 тис. Тому будь-який інтерес до регіону призводить до дефіциту та зростання цін», — пояснив експерт.

За його словами, після чергової хвилі зростання цін ринок може пересититись і перестати рости через відсутність житла на ринку.

Подякувати 🎉