Винайняти квартиру в Києві в липні — серпні 2022 року можна ще дешевше. Ринок оренди й далі рятують переселенці, які переїжджають до столиці з півдня та сходу країни, рятуючись від війни.
Середня орендна ставка квартири в Києві в липні склала $5 за кв. м — це на 5,7% менше, ніж минулого місяця. А проти довоєнного періоду медіанна вартість оренди в столиці впала на 54,6% у доларах або на 35% у гривні — у лютому цей показник становив $11 за кв. м, свідчать дані порталу Address.ua.
Аналітики порталу пояснюють тривале зниження цін тиском на ринок двох чинників: дефіцитом попиту і високою потребою в наданні в оренду свого житла. Оскільки купувати квартири на вторинному ринку охочих немає, їх воліють наразі «заморозити» в оренду.
З огляду на середньозважений курс долара в обмінниках, який від початку війни зріс майже на 43% — з 28 грн до 40 грн, відбулося падіння цін і в гривневому еквіваленті — щонайменше на 30%.
Оренда квартир у Києві: ціни в липні — серпні 2022 року
Ціни на оренду однокімнатних і трикімнатних квартир у столиці здебільшого знизилися переважно через курс долара, а от вартість двокімнатних залишилася незмінною, як порівняти з попереднім місяцем.
На Печерську — традиційно найдорожчому районі Києва — середня вартість оренди складає $496 за об'єкт, або $8 за кв. м. На другому місці — Шевченківський, де орендодавці просять $343 за квартиру ($7 за кв. м). Далі Голосіївський район — $326 за об'єкт ($6 за кв. м). Мінімальна середня ціна в Деснянському районі — $169 за квартиру, або $4 за кв. м.
Найдорожчим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир залишається Печерськ — тут можна винайняти житло в середньому за $264. У Шевченківському та Голосіївському районах ціни нижчі — від $250 — 260. Найдешевше винайняти квартиру в Деснянському районі — від $148 на місяць.
Оренда в Києві: які квартири найпопулярніші
Хоча наразі пропозиція ще значно перевищує попит, на ринку оренди спостерігається поступове пожвавлення.
У липні кількість квартир, вільних для заселення, зменшилася на 12,6% проти червня поточного року. Кількість однокімнатних, що пропонуються в оренду, становить 47% загальної пропозиції; двокімнатних — 37%, трикімнатних, вільних для заселення, — 16%.
Найважливішим критерієм пошуку квартир залишається ціна. Попит розподілився так:
- 49% запитів про оренду припало на однокімнатні;
- 44% шукають двокімнатні квартири;
- 7% хочуть винайняти житло з 3 і більше кімнатами.
Найбільшу цікавість орендарі виявляють до житла в Голосіївському та Шевченківському районах – ставка оренди в цих районах знизилася лише на 40% проти зниження на 51% в інших районах.
Ринок оренди житла продовжує падіння — що далі: прогноз експерта
Попри те що ринок і далі падає, зниження цін на оренду квартир у Києві сповільнилося. Це дає змогу припустити наближення до мінімуму. Як зазначив у коментарі директор City Development Solutions Роман Герасимчук, найближчими місяцями цінова ситуація на ринку оренди стабілізується.
«Подальший розвиток ринку оренди залежить від сукупності макроекономічних чинників, насамперед ринку праці. З наявним рівнем безробіття та загальним падінням економіки єдиним додатковим джерелом попиту є внутрішньо переміщені особи», — наголосив експерт.
Цього вкрай недостатньо для старту відновлювального тренду, але дасть змогу ринку зберігати активність у найбільш кризовий період.