Facebook Pixel

Переселенці рятують від колапсу ринок оренди квартир у Києві

Винайняти квартиру в Києві в липні — серпні 2022 року можна ще дешевше. Ринок оренди й далі рятують переселенці, які переїжджають до столиці з півдня та сходу країни, рятуючись від війни.

Середня орендна ставка квартири в Києві в липні склала $5 за кв. м — це на 5,7% менше, ніж минулого місяця. А проти довоєнного періоду медіанна вартість оренди в столиці впала на 54,6% у доларах або на 35% у гривні — у лютому цей показник становив $11 за кв. м, свідчать дані порталу Address.ua.

Аналітики порталу пояснюють тривале зниження цін тиском на ринок двох чинників: дефіцитом попиту і високою потребою в наданні в оренду свого житла. Оскільки купувати квартири на вторинному ринку охочих немає, їх воліють наразі «заморозити» в оренду.

З огляду на середньозважений курс долара в обмінниках, який від початку війни зріс майже на 43% — з 28 грн до 40 грн, відбулося падіння цін і в гривневому еквіваленті — щонайменше на 30%.

Оренда квартир у Києві: ціни в липні — серпні 2022 року

Ціни на оренду однокімнатних і трикімнатних квартир у столиці здебільшого знизилися переважно через курс долара, а от вартість двокімнатних залишилася незмінною, як порівняти з попереднім місяцем.

На Печерську — традиційно найдорожчому районі Києва — середня вартість оренди складає $496 за об'єкт, або $8 за кв. м. На другому місці — Шевченківський, де орендодавці просять $343 за квартиру ($7 за кв. м). Далі Голосіївський район — $326 за об'єкт ($6 за кв. м). Мінімальна середня ціна в Деснянському районі — $169 за квартиру, або $4 за кв. м.

У порівнянні з довоєнним періодом, середня вартість оренди впала на 54,6%. Інфографіка: Adress.ua

У порівнянні з довоєнним періодом, середня вартість оренди впала на 54,6%. Інфографіка: Adress.ua

Найдорожчим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир залишається Печерськ — тут можна винайняти житло в середньому за $264. У Шевченківському та Голосіївському районах ціни нижчі — від $250 — 260. Найдешевше винайняти квартиру в Деснянському районі — від $148 на місяць.

Оренда в Києві: які квартири найпопулярніші

Хоча наразі пропозиція ще значно перевищує попит, на ринку оренди спостерігається поступове пожвавлення.

У липні кількість квартир, вільних для заселення, зменшилася на 12,6% проти червня поточного року. Кількість однокімнатних, що пропонуються в оренду, становить 47% загальної пропозиції; двокімнатних — 37%, трикімнатних, вільних для заселення, — 16%.

Найбільший попит на оренду має дешеве житло для переселенців. Інфографіка: Adress.ua

Найбільший попит на оренду має дешеве житло для переселенців. Інфографіка: Adress.ua

Найважливішим критерієм пошуку квартир залишається ціна. Попит розподілився так:

  • 49% запитів про оренду припало на однокімнатні;
  • 44% шукають двокімнатні квартири;
  • 7% хочуть винайняти житло з 3 і більше кімнатами.

Найбільшу цікавість орендарі виявляють до житла в Голосіївському та Шевченківському районах – ставка оренди в цих районах знизилася лише на 40% проти зниження на 51% в інших районах.

Ринок оренди житла продовжує падіння — що далі: прогноз експерта

Попри те що ринок і далі падає, зниження цін на оренду квартир у Києві сповільнилося. Це дає змогу припустити наближення до мінімуму. Як зазначив у коментарі The Page директор City Development Solutions Роман Герасимчук, найближчими місяцями цінова ситуація на ринку оренди стабілізується.

Quote«Подальший розвиток ринку оренди залежить від сукупності макроекономічних чинників, насамперед ринку праці. З наявним рівнем безробіття та загальним падінням економіки єдиним додатковим джерелом попиту є внутрішньо переміщені особи», — наголосив експерт.

Цього вкрай недостатньо для старту відновлювального тренду, але дасть змогу ринку зберігати активність у найбільш кризовий період.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉