Facebook Pixel

Київський ринок оренди на 25% обвалився після обстрілів 10 жовтня: як змінилися вимоги до квартир

Обстріли Києва 10 жовтня ринок оренди житла сприймає як шок, що безпосередньо впливає на активність і пріоритети орендарів: кількість угод спадає хвилею, змінюються критерії вибору квартир.

Водночас, за даними експертів, шок після 10 жовтня не порівняти з реакцією на 24 лютого, коли почалася війна й половина киян за кілька днів виїхали з міста. Тоді ринок оренди не працював півтора місяця, розповіла The Page голова Київського міського відділення Асоціації фахівців із нерухомості України Олена Гайдамаха.

Quote«Це інша реакція на шок. Зараз масового виїзду киян не спостерігається. Навіть під час 5-годинної тривоги телефонували клієнти й цікавились орендою, хотіли подивитися об'єкт», — наголосила експертка.

Зараз виїжджають за кордон або орендують заміську нерухомість переважно родини, які не впевнені щодо стабільного опалювального сезону в столиці.

За даними додатку bird, 10 вересня кількість запитів на оренду квартир в Києві впала на 25%, але лише на один день.

10 жовтня ринок оренди Києва обвалився на 25%, але швидко відновився. Інфографіка: Bird

10 жовтня ринок оренди Києва обвалився на 25%, але швидко відновився. Інфографіка: Bird

Більше безпеки та якомога нижчий поверх. Як змінюються критерії оренди після обстрілів Києва

За словами експертки, реакція на масовані обстріли буде зрозумілішою за 1и- 2 тижні. Утім, за її словами, уже зараз можна говорити, що критерії вибору житла в оренду змінюються.

Quote«На другий день після масованих атак на Київ уже була угода з переїздом із центральної частини міста на лівий берег», — розповіла рієлтор.

За словами Олени Гайдамахи, ті, хто все-таки хоче жити в центрі столиці, цікавиться локаціями ближче до урядового кварталу, які вважаються більш захищеними.

Quote«Клієнти бізнес-категорії почали цікавитися, яка інфраструктура розташована поряд, надають перевагу варіантам біля урядового кварталу. Вважається, що там ППО «міцніша». Також обирають радше варіанти з паркінгом у доступності 100 метрів від дому, а не з підвалами-укриттями, які все ще не дуже пристосовані до довгого перебування й часто не мають двох виходів», — наголосила рієлтор.

Найбільший попит у Києві мають двокімнатні квартири, розташовані на «низьких» поверхах, — людей лякає відключення світла та можливість застрягнути в ліфті, якщо це висотка.

Середні ціни на оренду в Києві в жовтні 2022 року

Протягом вересня відновився попит не тільки на економжитло, а й на бізнес-категорію квартир, зазначає Олена Гайдамаха. За її словами, до Києва переїжджають переселенці, які стомилися від високих львівських цін. Останніми днями в Києві були угоди, наприклад, на 29 тис. грн на місяць за 2-кімнатну квартиру в ЖК Alter Ego (Лабораторний провулок), за 23 тис. грн винайняли житло в ЖК River stone.

Quote«Багато людей, які перемістилися зі сходу в західні регіони, надають: якщо у Львові такі високі ціни на оренду, то київські й поготів. Та коли приїжджають і переконуються, що в столиці сьогодні можна знайти квартиру на 40 — 50% дешевше, ніж у Львові, бігом переїжджають до Києва. Принаймні у Львові зараз неможливо знайти двокімнатну квартиру за 9 000- 9 500 грн на місяць, а в Києві можна, і в досить хороших місцях», — зауважила експертка.

Водночас дешеве житло також має попит. За останній місяць, за даними АФНУ, ціни на соціальний сегмент житла зросли на 10 — 15%. Водночас 2-кімнатні в столиці все ще можна знайти від 6 тис. грн на місяць, але це варіанти на околиці міста.

За даними додатку bird, медіанна ціна оренди однокімнатної квартири в столиці продовжує зростати і досягла 10 000 грн. Напередодні війни цей показник становив 13 000 грн на місяць.

Ціни на оренду 2-кімнатної квартири у Києві за останній місяць зросли на 12%. Інфографіка: Bird

Ціни на оренду 2-кімнатної квартири у Києві за останній місяць зросли на 12%. Інфографіка: Bird

Середня орендна ставка на двокімнатні квартири виросла на 12,5% – до 16 000 грн, а ще місяць тому ціна становила 14 500 грн.

З трикімнатними квартирами подібна ситуація – приріст медіани ціни становить 19%. Зараз таку квартиру можна зняти за 25 000 грн. до 24 лютого подібне житло коштувало 46 100 грн.

Дані щодо рівня цін на оренду підтверджує й портал нерухомості m2bomber. За його даними, медіанна вартість оренди в Києві становить 12 тис. грн. Найдорожчими районами для оренди житла залишаються Печерський і Шевченківський. Винайняти дешеве житло можна в Деснянському та Святошинському районах.

Як повідомляло The Page, у вересні 2022-го на ринку спостерігався стрибок цін — оренда квартир в Україні подорожчала до 40% за місяць.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉