Facebook Pixel

Старт опалювального сезону в Україні можуть перенести на листопад

В Україні опалювальний сезон може розпочатися на кілька тижнів пізніше, ніж це було зазвичай — з 15 жовтня. Це дозволяють зробити погодні умови, вважають в Мінрегіоні.

Як заявив в ефірі національного телемарафону міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, на сьогодні до сезону готові лише 16 регіонів. За його словами, комунальні відомства готові ввімкнути опалення у багатоквартирних житлових будинках із 15 жовтня, однак погодні умови в країні дають змогу перенести опалювальний сезон ще на кілька тижнів.

Quote«За прогнозами гідрометцентра, як ми знаємо, жовтень планується сухим та теплим», — нагадав міністр.

Міністерство рекомендувало місцевим адміністраціям орієнтуватися на термометри. Якщо протягом трьох діб температура становитиме нижче 8 градусів тепла — до багатоквартирних житлових будинків почне надходити тепло.

Quote«Я впевнений, що особливо в південних регіонах ми вмикатимемо тепло ближче до кінця жовтня-початку листопада», — зазначив міністр.

Втім, за його словами, остаточне рішення про старт опалювального сезону ухвалюватиме місцева влада.

Готовність №1 до опалювального сезону: які регіони готові на 100%

За даними Мінрегіону, на сьогодні лише 16 регіонів на 100% готові до запуску тепла. Частина областей вже майже наблизилась до цієї позначки.

На початок жовтня 2022 лише 16 регіонів на 100% готові до запуску тепла. Фото: скрін з телемарафону новин

На початок жовтня 2022 лише 16 регіонів на 100% готові до запуску тепла. Фото: скрін з телемарафону новин

Повна готовність зафіксована передовсім у регіонах, найбільш віддалених від зони бойових дій — у більшій мірі це західні та центральні області України. Зокрема, це Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька, Волинська, Рівненьська, Тернопільська, Вінницька, Хмельницька, Кіровоградська, Дніпропетровська, Одеська, Черкаська.

Київ та область до опалювального сезону готові на 99,9%.

Опалювальний сезон у прифронтових регіонах

Найскладніша ситуація напередодні опалювального сезону, за словами Чернишова, у Донецькій і Харківській областях, оскільки службам необхідно не лише розмінувати території, а й відновити пошкоджені внаслідок бойових дій об'єкти інфраструктури.

Quote«Окремі громади Донецької області мають особливості, викликані військовими діями. Сьогодні вирішується питання щодо постачання газу туди. Ми активно працюємо на тим, щоб ліквідувати наслідки бойових дій і підняти ці показники (готовності до опалювального сезону — ред.)», — наголосив Чернишов.

В окремих містах, де в житлових будинках неможливо підвести тепло, місцева влада надаватиме мешканцям альтернативне житло на період холодів.

У прифронтових регіонах питання опалення залежить в тому числі від розвитку бойових дій — у деяких місцях «можуть бути виключення», пояснив Чернишов.

Quote«Але наразі ще є час підготуватися — переобладнати об'єкти теплопостачання до зими. Сьогодні ведеться робота з реконструкції і відновлення великих підприємств, які постраждали від обстрілів. Це і ТЕЦ-3 в Харківській області, це і ТЕЦ на Чернігівщині, у Кременчуці та Охтирці», — пояснив міністр.

Нагадаємо, що 7 жовтня у Києві офіційно стартував опалювальний сезон. Першими опалення отримали заклади соціальної сфери, серед яких дитячі садки, навчальні та медичні заклади.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉