Facebook Pixel

Опалювальний сезон 2022/23: наскільки готові до можливих проблем українці – дослідження

Уже цього місяця в Україні має розпочатися найскладніший в історії країни опалювальний сезон. Однак попри загрози з боку росії більшість наших співгромадян упевнені, що їхні оселі готові до майбутніх викликів. Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), яке проводилося із 7 до 13 вересня.

Дані дослідження демонструють, що 71% респондентів вважають свої домогосподарства готовими або майже готовими до проблем, які можуть виникнути під час зимового періоду. Із зазначеної частки повністю готовими вважають себе 24%, скоріше готовими – 47%. Водночас 12% українців вважають, що до ймовірних складнощів не готові зовсім.

Можливі складнозі з опаленням: скільки українців готові — дані КМІС

Можливі складнозі з опаленням: скільки українців готові — дані КМІС

Аналітики наголошують, що в регіональному розрізі «повністю готових» українців переважають жителі заходу (30%). У східних областях їхня кількість є майже втричі нижчою – 12% (хоча й тут скоріше готовими до проблем себе вважають 59% населення).

Опитування також показало, що «повністю готовими» до можливих труднощів під час проходження опалювального сезону називають себе 35% жителів сільської місцевості. Водночас у великих містах таких менше – 17%.

Quote«Щодо готовності до опалювального сезону, то потрібно враховувати, що ми говоримо саме про суб’єктивну самооцінку респондентів, яка може суттєво відрізнятися від об’єктивної ситуації. Досить оптимістичні оцінки респондентів щодо власної готовності до можливих проблем можуть бути наслідком загалом оптимістичного настрою українців. З погляду війни досить оптимістичні очікування щодо зими є важливим показником, оскільки знижуються можливості використання цього чинника як важелю впливу агресора на Україну», — прокоментував результати дослідження заступник директора КМІС Антон Грушецький.

В опитуванні взяли участь 2 тис. людей. Дослідження охопило представників усіх областей України, окрім тих, що тимчасово перебувають під контролем рф.

Контекст. За офіційними даними, Україна готова до прийдешнього зимового сезону на 88%. На сьогодні держава має в запасі майже 14 млрд кубів газу та 2,2 млн тонн вугілля.

Як писало The Page раніше, через високі тарифи на опалення та ситуацію з курсом долара на тлі воєнних дій в Україні в торговельних центрах переглянуть ціни на осінні колекції товарів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉