Facebook Pixel

Опалювальний сезон: скільки газу та вугілля встигла накопичити Україна

Україна готова до прийдешнього зимового сезону на 88%. На сьогодні держава має в запасі майже 14 млрд кубів газу та 2,2 млн тонн вугілля, розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За словами очільника українського Міненерго Германа Галущенка, у планах – забезпечити наявність 14,5 — 15 млрд кубів газу до ввімкнення в країні опалення. Утім, влітку цього року уряд ставив перед «Нафтогазом» завдання накопичити щонайменше 19 млрд кубів газу для сталого проходження холодів. Міністр додав, що нині Україна має домовленості щодо імпорту певного обсягу газу для створення резервного запасу.

Шмигаль також зазначив, що 27 вересня Кабмін виділив 562 млн грн субвенції областям на закупівлю дров. Цієї суми має вистачити для придбання 400 тис. кубометрів деревини. Її роздадуть людям, які проживають на прифронтових територіях, «до настання холодів».

Контекст. Станом на кінець літа в українських сховищах було накопичено 13 млрд куб. м газу. «Оператор ГТС України» тоді прогнозував, що обсяги буде доведено до 14,4 млрд кубометрів газу до 15 жовтня. У компанії наголосили, що «з такими запасами реально пройти помірну зиму».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉