Facebook Pixel

«Нафтогаз» попросив у Кабміну 150 млрд на газ для прийдешнього опалювального сезону

«Нафтогаз» звернувся до уряду з проханням надати 150 млрд грн із держбюджету. Ці кошти компанії потрібні на закупівлю необхідного обсягу газу для сталого проходження Україною зимового періоду. Про це з посиланням на зміст листа пише «РБК-Україна».

У НАК заявили, що мають частину суми для оплати за 5,6 млрд кубів блакитного палива, які залишилися до досягнення заздалегідь визначеного показника 19 млрд кубів. Ще частину грошей у компанії розраховують виручити від реалізації активів «Укртранснафти». Орієнтовно «Нафтогазу» нині бракує 150 млрд грн.

У компанії наголошують, що в нинішніх умовах отримати такий обсяг грошей на зовнішніх чи внутрішніх ринках майже неможливо.

Quote«За таких умов єдиним можливим джерелом фінансування придбання імпортованого природного газу є фінансування цієї закупівлі з державного бюджету... Найбільш прийнятним варіантом є збільшення статутного капіталу НАК «Нафтогаз України», — цитує текст листа видання.

Що буде з тарифами на газ і тепло

Уряд 1 червня зареєстрував законопроєкт № 7427 «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення». Фактично запропоновано мораторій на підвищення тарифів для населення. Різницю у вартості газу тепловикам і місцевим органам влади буде компенсовано.

21 червня законопроєкт було ухвалено за основу. Проте 19 липня Верховна Рада не підтримала законопроєкт у другому читанні та відправила його на доопрацювання та повторне друге читання.

Контекст. Нагадаємо, уряд доручив НАК «Нафтогаз» забезпечити наявність у ПСГ щонайменше 19 млрд кубометрів газу на початок опалювального сезону.

Кабмін також створив Штаб із підготовки до опалювального періоду 2022/23 років. Очолив його міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉