Facebook Pixel

Як вдалося ліквідувати командувача чф рф і чому вдалих обстрілів Криму тільки більшатиме

Обстрілів Криму ставатиме більше?

Обстрілів Криму ставатиме більше?

Пресслужба ССО заявила, що після удару по штабу Чорноморського флоту рф в окупованому Криму 22 вересня вони знищили 34 російських офіцери, включно з адміралом Віктором Соколовим, командувачем всього Чорноморського флоту рф.

За словами голови ГУР Кирила Буданова, серед поранених є кілька генералів рф та інші армійські високі чини.

Західні преса має сумніви щодо кількості офіцерів і прямо каже про неможливість перевірити вбивство російського адмірала за їхніми незалежними джерелами, але відносно довіряє сказаному ССО та головою ГУР.

Тож The Page розбирався, як стала можливою ліквідація одразу стількох важливих військових рф, ким був вбитий адмірал і чому вдалих обстрілів Криму тільки більшатиме.

Ким був командувач Чорноморського флоту рф

Віктор Соколов обійняв посаду голови Чф у вересні 2022-го після Ігоря Осіпова, якого заарештували самі ж росіяни через крейсер «Москва», який зробив «отріцатєльноє всплитіє» 13 квітня.

До цього Соколов майже 30 років служив на Тихоокеанському та Північному флотах рф, потроху піднімаючись у рангу. Нещодавно отримав звання адмірала.

Фактично ССО знищили найвпливовішу людину Чорноморського флоту, під командуванням якої було, за офіційними джерелами рф, які можуть брехати, приблизно 25 тис. людей, 89 кораблів (у більшості своїй надводних і сім підводних).

СО підтвердило ліквідацію командувача російським чф. На фото штаб Чорноморського флоту в Севастополі

СО підтвердило ліквідацію командувача російським чф. На фото штаб Чорноморського флоту в Севастополі

Чому вдалих обстрілів ставатиме тільки більше та до чого тут «Вишки Бойка»

11 вересня стало відомо про повернення Україною під контроль самопідйомних бурових установок (СПБУ) «Петро Годовалець», «Україна», «Таврида» та «Сиваш». Ці платформи належать Україні та працювали у Чорному морі, але після анексії Криму у 2014 році їх загарбала росія.

Однак важливим для спецназу ГУР, який провів операцію, був не видобуток газу, а радіоелектронні системи, які стояли на вишках. Вони допомагали росіянам стежити за простором приблизно від Криму до Одеси як на морі, так і в повітрі.

Після зняття цих радарів росіяни точно мають менше часу для реакції на наші обстріли. Більше того, цілком ймовірно, що на зміну російським радарам туди поставили українські, які, своєю чергою, допомагатимуть вже нам краще бачити простір навколо Криму.

Обстріли окупованого Криму стають все успішнішими

Іншим яскравим вибухом на півострові стала атака на Чорноморський флот 13 вересня. Тоді наші сили уразили великий десантний корабель рф «Мінськ», який навряд чи підлягає ремонту, та дизель-електричний підводний човен «Ростов-на-Дону».

За словами експертів, кораблі типу «Мінськ» використовувалися рф під час окупації нашого Приазов’я. Приблизна ціна такого корабля $110 млн.

А у ніч на 14 вересня військова контррозвідка СБУ та ВМС України провели унікальну спецоперацію біля Євпаторії – знищили російський комплекс ППО «Тріумф» вартістю $1,2 млрд. За даними УП, по цілі ефективно відпрацювали безпілотники та ракети «Нептун».

За день до того, як штаб Чорноморського флоту рф відбив собою українську ракету, 21 вересня наші сили уразили аеродром Саки в Криму і пошкодили велику кількість техніки, насамперед літаки, яких там стояло 12.

3D-модель ракети SCALP EG, яку може отримати Київ. Фото: renderhub.com

3D-модель ракети SCALP EG, яку може отримати Київ. Фото: renderhub.com

Чим наносять удари по окупованому Криму

У ЗСУ наразі є всього три варіанти ракет, якими вони можуть дострілювати до Севастополя:

  • Storm Shadow (дальність польоту понад 250 км до 560 км залежно від моделі ракети та пускової платформи)
  • SCALP (французький аналог Storm Shadow)
  • «Нептун» (за словами західних ЗМІ, Україна вже має модифіковану ракету «Нептун» дальністю до 400 км)

Варто зауважити, що приблизна дистанція від північної околиці Херсона до Севастополя 240 км. Від Одеси до Севастополя приблизно 290 км. Тому всі три ракети, залежно від модифікації, можуть легко цілити в об’єкти в Севастополі та по всьому Криму.

Тож у Криму є реальний потенціал стати тиром для українських далекобійних ракет ще до виходу ЗСУ до Азовського моря.

Ба більше, якщо наші німецькі та американські союзники все ж захочуть, надати нам їхні далекобійні ракети TAURUS та ATACMS (офіційного чи фактичного підтвердження надання досі немає) відповідно, то цілком логічно буде очікувати ще більше вкрай ефективних «хлопків» на півострові.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉