Facebook Pixel

Чим для України закінчився 15-й «Рамштайн»: зброя та розмови про наступ

Що отримала Україна на 15 «Рамштайн»

Що отримала Україна на 15 «Рамштайн»

Перший «Рамштайн» для нового міністра оборони Рустема Умєрова закінчився 19 вересня 2023 року. Головною темою, зі слів голови Міноборони США, стала довгострокова допомога Україні.

Також міністри оборони 50 країн, яких зібрав вже 15-й «Рамштайн», обговорили український наступ. Тож що дали Україні зі зброї на цьому «Рамштайні» та як союзники бачать наш контрнаступ?

Контрнаступ ЗСУ має «стійкий прогрес»

Саме такої думки голова Пентагону та міністр оборони США Ллойд Остін. Він підкреслює, що «час працює не на путіна, а мужні українські воїни проривають укріплені рубежі». Український контрнаступ став однією з провідних тем зустрічі в Рамштайні.

Quote«Україна пробила кілька «шарів» захисту росіян. Вони просуваються крізь цей «захисний пояс» дуже повільно, але в них (ЗСУ) залишається багато бойової міці та воїнів. Українці абсолютно точно не збираються спинятися», – розказав про контрнаступ ЗСУ очима американців генерал Марк Міллі, Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США.

Він зазначив, що один-два рази на тиждень консультується з Залужним, а інший генерал США постійно наживо зустрічається з нашим Головнокомандувачем ЗСУ.

Яку зброю обіцяють Україні

  • Американська делегація очікує на прибуття перших танків M1 Abrams до України невдовзі.
  • Велика Британія цього року надасть Україні «десятки тисяч» додаткових артилерійських снарядів. Для розуміння, минулого літа Україна вистрілювала лише на Донбасі 7-8 тисяч снарядів щодня.
  • У новому пакеті допомоги від Німеччини на €400 млн будуть: 30 тисяч 155-мм артилерійських боєприпасів, 200 БМП MRAP, 480 ракет АТ2 та 50 надводних дронів.
  • Литва надає системи підриву, радари морського огляду та боєприпаси до протитанкового гранатомета Carl Gustaf.
  • Чехія відправить Україні 15 модернізованих танків Т-72. Більше того, чехи домовились про постачання власної зброї Україні на довгий час за рахунок фінансування Данії та Нідерландів.

До речі, для Чехії це не перший такий проєкт. У рамках тристороннього договору зі США та Нідерландами 45 (з 90) модернізованих танків Т-72 вже в Україні.

Представники міністерств оборони Чехії, Нідерландів, Данії. Фото: Міноборони Чехії

Представники міністерств оборони Чехії, Нідерландів, Данії. Фото: Міноборони Чехії

Україні найбільше потрібна ППО

Ллойд Остін зазначив, що після виходу росіян із зернової угоди останні впали ще нижче й почали обстрілювати українське зерно.

Quote«Отже, протиповітряна оборона і надалі залишатиметься найбільшою потребою України для захисту неба, цивільного населення і міст», – сказав Остін.

Остін зазначив, що наземна протиповітряна оборона також була одним з успіхів України протягом всієї війни. Він закликав лідерів надати ППО нашій країні, оскільки Україна вступає в зиму.

Німеччина так і не надала Україні далекобійні ракети TAURUS, а США ATACMS, попри те, що Україна неоднаразово просила надати ці ракети для більш успішного контрнаступу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉