Facebook Pixel

У повільному контрнаступі винні Штати: думки генерала США про український наступ

Хто винен у повільному контрнаступі ЗСУ України — думка генерала США

Хто винен у повільному контрнаступі ЗСУ України — думка генерала США

Деякі посадовці та аналітики США звинувачують Україну та ЗСУ в повільному контрнаступі. Але, якщо вірити бригадному генералу США у відставці Марку Арнольду, вони не розуміють, що зі спорядженням, як в України, армія США могла б взагалі не посунути фронт.

Справді, Україна досі не увійшла в Крим, як це прогнозував голова ГУР Кирило Буданов, але просування ЗСУ є майже на всіх напрямках, окрім Куп’янська – Кремінної, де росіяни намагались просуватись, але майже безуспішно.

Нагадаємо, що за останній місяць ЗСУ звільнили Роботине, Урожайне та десятки квадратних кілометрів навколо Бахмута. Насамперед всіх цікавить Роботине, Запорізька область, адже це потенційний напрямок на Токмак (одна з двох залізничних доріг півдня, інша йде з Криму) та Мелітополь (одне із головних міст для контролю над півднем).

The Page передає аргументи генерала Арнольда із зелених беретів (спецназ США), який пройшов три бойові кампанії в Іраку та Афганістані, чому контрнаступ відносно успішний і що потрібно Україні для перемоги.

Марк Арнольд не очікував навіть такого успіху ЗСУ

Тренування українських військових недалеко від лінії фронту на півдні України. Фото: Getty Images

Тренування українських військових недалеко від лінії фронту на півдні України. Фото: Getty Images

Колишній генерал США провів більше місяця в Україні навесні 2023-го. За його словами, він спілкувався з багатьма військовими командирами та українськими топ-чиновниками.

Автор The Washington Post каже, що попри це, навесні 2023 року в Марка Арнольда була думка, що Україна навряд чи зможе зробити прорив цього року.

Але вже зараз бригадний генерал відзначає, що прорив першої лінії оборони росіян, так званої в медіа «Лінії Суровікіна», є успіхом за такого оснащення наших військ.

Quote«Я задоволений прогресом, який продемонстрували українці на сьогоднішній день», – сказав він у серпні.

США винні в повільному контрнаступі України?

Бригадний генерал США у відставці Марк Арнольд на фото

Бригадний генерал США у відставці Марк Арнольд на фото

«Якщо адміністрація Байдена зацікавлена у припиненні цієї війни, то вона надасть зброю великої дальності:

  • армійські тактичні ракетні комплекси;
  • протикорабельні ракети «Harpoon»;
  • безпілотники «Reaper»;
  • літаки F-16;
  • більше бронетранспортерів M113, бойових машин «Бредлі»;
  • танків «Абрамс»», – вважає Марк Арнольд, бригадний генерал США у відставці, у коментарі WP.

Тоді як дехто в США критикує контрнаступ, Арнольд певен, що військовим Штатів було б важко досягти кращих за українців результатів без домінування в повітрі і далекобійних артилерійських систем.

На думку Марка Арнольда, Україні для успіху насамперед не вистачає:

  • переваги в повітрі (потрібні F-16 чи інші західні літаки);
  • танків із протитанковими мінними відвалами та важкими катками (саме мінні поля на півдні призвели до повільного просування ЗСУ, на думку багатьох аналітиків, наприклад, ISW);
  • звичайних західних танків: «Leopard 2» та «Challenger 2»;
  • тренування українських офіцерів інструкторами НАТО, бо, за словами Арнольда, всі тренування, які пройшли українські військові, на 85% були базовими. Але вкрай важливо натренувати також офіцерів, які б підтягнули всіх інших.

За словами автора WP, Арнольд лобіює в українському Генштабі та Міноборони залучення відставних західних офіцерів для підготовки бригад в Україні, а не відправлення їх до інших країн, оскільки це дасть змогу швидше підготувати більшу кількість підрозділів.

Quote«Мене розчаровує, і українці вважають це болісним, що Захід може зробити набагато більше, щоб допомогти закінчити війну, але ми цього не робимо», – сказав Арнольд.

Західні військові: допомоги Україні недостатньо

Українські солдати тренуються на танках Leopard 2, травень 2023-го, Україна. Фото: Getty Images

Українські солдати тренуються на танках Leopard 2, травень 2023-го, Україна. Фото: Getty Images

Марк Арнольд — не єдиний західний генерал, який відкидає критику українського контрнаступу та наполягає на тому, що наданого озброєння просто недостатньо для кращих результатів.

Схожим був посил і генерала армії Німеччини у відставці Родеріха Кізеветтера наприкінці липня 2023-го.

Quote«Я принципово відкидаю таку критику (щодо методів ведення війни ЗСУ), адже ми, німці, Бундесвер, не перебуваємо в окопах. Україна має покладатися на свій досвід і, зрештою, обходитися тією вкрай малою кількістю матеріалу, який вона отримує на підтримку», – сказав тоді Кізеветтер.

Він, зауважив, що Бундесвер не рушив би у бій без належної протиповітряної оборони та безпосередньої підтримки з повітря. Як і будь-яка армія НАТО, адже доктрина війни Альянсу передбачає домінування в повітрі, як це було під час будь-якої війни США чи операцій НАТО після Другої світової.

Позитивний сигнал щодо контрнаступу з Вашингтону

Також варто відзначити, що на фоні десятків «зливів» анонімних чиновників про невдачі наступу в світових медіа, 1 вересня речник Білого дому з питань безпеки Джон Кірбі заявив, що Україна зробила «значний прогрес» за останні 72 години на Запорізькому напрямку.

Quote«Вони досягли певного успіху проти другої лінії російської оборони. Ми всі бачили критику з боку анонімних чиновників, яка, відверто кажучи, не є корисною. Будь-який об'єктивний спостерігач цього контрнаступу не зможе заперечити... що вони (ЗСУ) досягли прогресу», – зазначив Кірбі.

Відповідь України на критику наступу

Тому тут вкрай актуальною стає відповідь журналістам голови МЗС України Дмитра Кулеби, який 31 серпня різко засудив критиків контрнаступу:

Quote«Приїжджайте в Україну й спробуйте самі звільнити хоч один квадратний сантиметр. Критикувати повільні темпи контрнаступу означає плювати в обличчя українського солдата», – сказав дипломат.

Одразу після цього він закликав Німеччину передати Україні далекобійні ракети Taurus, аналогічні французьким Scalp та британським Storm Shadow.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉