Facebook Pixel

На Заході бідкаються, що Київ не хоче здавати території, а Кулеба відповів на критику контрнаступу

Кулеба пояснив критикам контрнаступу, що їм треба робити.

Кулеба пояснив критикам контрнаступу, що їм треба робити.

The New York Times скаржиться на те, що обговорення «компромісного миру» з рф стало майже табу, Politico цитує голову МЗС України Дмитра Кулебу щодо темпів українського контрнаступу, а Reuters пише про погрози рф заблокувати підсумкову декларацію саміту G20.

Тим часом радник президента України Олег Устенко у інтерв’ю POLITICO констатував, що дизельне паливо, гас та інші продукти переробки російської нафти хлинули до Європи.

The Page пропонує дайджест, яким завершується робочий тиждень 28 серпня — 1 вересня 2023 року.


Західні аналітики скаржаться, що Україна не хоче здавати території росії

Україну критикують за небажання компромісу з рф. Фото: Міноборони.

Україну критикують за небажання компромісу з рф. Фото: Міноборони.

Обговорення плану Б на випадок, якщо Україні не вдасться здобути перемогу на полі бою, стало майже табу, скаржаться західні аналітики в матеріалі The New York Times.

Так, нещодавно керівник апарату генерального секретаря НАТО Стіан Єнссен був підданий жорсткій критиці, коли запропонував Україні віддати окуповані території в обмін на членство в НАТО.

Враховуючи те, що навіть президент Байден визнає, що війна закінчиться переговорами, Семюел Чарап, старший політолог аналітичного центру RAND Corporation, вважає, що в будь-якій демократичній державі повинні бути серйозні дебати про те, як цього досягти.

Quote«Існує широке і все більш поширене відчуття, що те, що ми робимо зараз, не працює, але бракує уявлення про те, що робити далі, і немає великої відкритості для обговорення цього», — сказав він.

У зв’язку з тим, що контрнаступ іде повільно і деякі американські посадовці починають звинувачувати в цьому українців, західні уряди почуваються більш уразливими після того, як надали стільки озброєння, стверджує Чарльз Купчан, професор Джорджтаунського університету та колишній американський чиновник.

Купчан вважає, що сподівання американського керівництва на військові успіхи України не виправдалися, проте реалістичні обговорення завершення війни досі залишаються політичним табу.

У квітні він і Річард Гаас, колишній президент Ради з міжнародних відносин, були розкритиковані за статтю в Foreign Affairs, у якій закликали Вашингтон і його союзників розробити «план переходу з поля бою за стіл переговорів». Ця критика значно посилилася, коли стало відомо про приватні розмови авторів статті й колишнього американського дипломата в Москві Томаса Грема з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

Втім, Купчан продовжує наполягати на тому, що контрнаступ України йде погано, і закликає розглянути альтернативи, засуджуючи Єнса Столтенберга та інших партнерів Києва за «гасла» про намір надавати підтримку «стільки, скільки потрібно».

Німецькі посадовці прагнуть досягти рішення шляхом переговорів і говорять про те, як росію можна було б посадити за стіл переговорів, але роблять це лише приватно та з довіреними фахівцями аналітичних центрів, каже Яна Пульєрін, директорка берлінського офісу Європейської ради з міжнародних відносин.

Але для багатьох інших пропозиція переговорів є надто ранньою і навіть аморальною, стверджує Констанце Стельценмюллер з Інституту Брукінгса.

Прагнення Парижа чи Берліна до переговорів заохочуватиме Путіна сіяти розбрат на Заході й домагатися поступок від України, вважає німецький аналітик Ульріх Шпек.

Кулеба запросив критиків контрнаступу спробувати самим

Дмитро Кулеба запросив критиків контрнаступу повоювати особисто. Фото: Facebook/Дмитро Кулеба

Дмитро Кулеба запросив критиків контрнаступу повоювати особисто. Фото: Facebook/Дмитро Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у четвер різко засудив тих, хто критикує повільні темпи контрнаступу України, пише Politico.

Quote«Критикувати повільні темпи контрнаступу означає плювати в обличчя українського солдата, який щодня жертвує своїм життям, рухаючись вперед і звільняючи українську землю кілометр за кілометром. Я б порадив усім критикам замовкнути. Приїжджайте в Україну й спробуйте самі звільнити хоч один квадратний сантиметр», — сказав він журналістам у перерві на неформальній зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Толедо, Іспанія.

Кулеба також наголосив, що Україна очікує від Німеччини надання ракет великої дальності Taurus, аналогічних тим, що вже передали Франція та Велика Британія.

Quote«Я конструктивно, доброзичливо, без будь-якого тиску закликаю уряд Німеччини ухвалити це рішення, яке має сенс», — підкреслив голова МЗС.

Кулеба також закликав усі країни-члени ЄС, які експлуатують американські винищувачі F-16, приєднатися до Нідерландів, Данії та Норвегії і надати Україні ці літаки.

росія погрожує заблокувати саміт G20

Сергій Лавров викатив нові погрози росії. Фото: Getty Images

Сергій Лавров викатив нові погрози росії. Фото: Getty Images

Росія заблокує підсумкову декларацію саміту G20 цього місяця, якщо вона не відображатиме позицію Москви щодо України та інших криз, заявив у п’ятницю міністр закордонних справ Сергій Лавров, повідомляє Reuters.

Лавров представлятиме Росію на зустрічі «Групи двадцяти» 9–10 вересня в Нью-Делі.

Quote«Не буде жодної загальної декларації від імені всіх членів, якщо наша позиція не буде відображена», — сказав Лавров студентам Московського державного інституту міжнародних відносин.

За словами Лаврова, Захід підняв питання про Україну на нарадах з підготовки до саміту, на що Росія відповіла, що «для нас це питання закрито».

Він припустив, що якщо на зустрічі не вдасться досягти консенсусу, G20 може опублікувати необов’язкове комюніке.

Quote«Інший варіант — ухвалити документ, сфокусований на конкретних рішеннях у сфері компетенції G20, а решту кожен скаже від свого імені», — сказав Лавров.

Дизель і гас з росії хлинули до Європи — Олег Устенко

Європа активно скупає нафтопродукти з росії. Фото: depositphotos.com

Європа активно скупає нафтопродукти з росії. Фото: depositphotos.com

Дизельне паливо, гас та інші продукти переробки російської нафти хлинули до Європи, заявив у інтерв’ю POLITICO Олег Устенко, радник президента України Володимира Зеленського з економічних питань.

Він закликав ЄС, Велику Британію та США закрити «лазівку», яка дозволяє третім країнам, як-от Індії, Китаю і Туреччині, переробляти куплену в Москви нафту й продавати паливо без обмежень.

У грудні G7 встановила граничну ціну на російську нафту на рівні 60 доларів за барель. У результаті такі країни як Індія скуповують дешеву російську нафту, а потім продають іншим країнам продукти її переробки.

За словами Устенка, до повномасштабного вторгнення рф в Україну доля російської нафти в імпорті Індії становила близько 1%, тоді як зараз вона зросла майже до 40%. Своєю чергою ЄС у червні цього року закупив у Індії 5,1 млн барелів дизельного палива та 3,2 млн барелів авіаційного палива, тоді як у червні 2021 року ці показники становили 1,68 млн барелів і 0,51 млн барелів відповідно.

Країни G7 мають заборонити імпорт усіх нафтопродуктів, вироблених із використанням російської нафти, заявив Устенко. Він також зазначив, що Київ наполягає на зниженні граничної ціни на російську нафту до 30 доларів за барель. Польща та країни Балтії підтримали цю вимогу минулого року, але такі країни, як Греція, чиї танкери перевозять багато російської нафти, відмовилися.

Подякувати 🎉