Facebook Pixel

Хто може замінити Ліз Трасс на посаді прем'єра Великої Британії

Після критики з боку опонентів й однопартійців прем’єрка Великої Британії Ліз Трасс оголосила про відставку. Вона пробула на цій посаді всього 44 дні, побивши рекорд прем’єрміністра Джорджа Каннінга, який протримався 119 днів.

Журналісти BBC стверджують, що в очах тих, хто вважав її попередника Бориса Джонсона несправедливо усуненим з посту, вона залишилася вірною йому до кінця. Водночас оглядачі Times не виключають його повернення на фоні цього.

Є й ті, хто вважає, що тільки він може виграти лейбористів на наступних виборах, адже, згідно з опитуваннями, партія відстає від них на цілих 30 балів.

Але які ще є претенденти?

Високопоставлені члени британського парламенту заявили The Telegraph, що Ріші Сунак «точно балотуватиметься», адже ще влітку він був другим кандидатом на цей пост після пані Трасс.

Пан Сунак отримав більше підтримки з боку парламентської партії. Застерігаючи від необґрунтованих скорочень податків, він здобував перемогу за перемогою під час голосування серед депутатів і саме тому вийшов зі скандалу, спричиненого міні-бюджетом Ліз Трасс, з незаплямованою репутацією.

Міністерка міжнародної торгівлі Кемі Баденок завоювала багато шанувальників усередині партії в якості борчині проти культури «пробудження», а також очолила кілька опитувань під час виборчих перегонів, тому теж має шанс на отримання цієї посади, але, застерігають політологи, не надто великий. Її вважають недосвідченою, оскільки вона стала депутаткою тільки 5 років тому.

Колишня міністерка оборони Пенні Мордаунт, яка підтримувала пані Трасс в усьому, крім підвищення пільг відповідно до інфляції, є менш імовірною претенденткою. Вона відзначилася фразою «комунікації партії — це п***», яку сказала на конференції торі на початку жовтня, а також порівнянням Ліз Трасс із Вінстоном Черчиллем.

Підтримував пані Трасс і Джеймс Клеверлі, міністр закордонних справ. Свого часу він також відмовився від посади на користь Бориса Джонсона. Його вважають надійним через те, що він роками обіймав численні міністерські посади.

Соратники Джеремі Ханта заявили, що він не балотуватиметься на пост прем'єр-міністра, а зосередиться на фінансовому плані та інших важливих для держави рішеннях.

Бена Воллеса, міністра оборони, також називають можливим майбутнім прем’єром, хоча той запевняє, що не планує йти з нинішньої посади:

Quote«Я хочу бути державним секретарем з питань оборони, доки не закінчу. Мені подобається робота, яку я виконую, і нам є багато чого зробити. Я хочу, щоб прем’єр-міністр був прем’єр-міністром, і я хочу виконувати цю роботу».
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉