Facebook Pixel

Як відставка Джонсона вплине на підтримку України Великою Британією

Олексій Гарань
професор політології Києво-Могилянської академії

Чи зміниться рівень підтримки Великою Британією України в боротьбі проти збройної агресії росії після відставки Бориса Джонсона?


У політиці є обʼєктивні чинники, а є субʼєктивні. Обʼєктивні полягають у тому, що Велика Британія завжди була нашим союзником і послідовно виступала за вступ України як до НАТО, так і до ЄС, коли Велика Британія ще була членом Європейського Союзу.

Підтримку України було закладено в британській політиці попри зміни урядів, і ця позиція вже десятиліття, навіть упродовж кількох десятиліть залишається достатньо постійною.

Водночас коли ми говоримо про партії, може бути певна різниця, адже консерватори Великої Британії послідовніші у своїх кроках, аніж лейбористи.

Якщо говорити про відставку саме Бориса Джонсона, то тут спрацьовує й субʼєктивний чинник.

Джонсон не просто всіляко підтримує Україну, він демонструє це й на рівні символічних речей, як-от його візити до Києва, і на рівні збройної підтримки, і, наприклад, широкомасштабних навчань українських військових у Великій Британії, про що він заявив нещодавно.

Різких коливань у відносинах з Україною з відставкою чинного премʼєра не буде. Велика Британія й далі підтримуватиме Україну, але субʼєктивно заміна глави уряду може впливати.

Політика нового премʼєра може бути менш активною, не такою енергійною, менш схильною до різких заяв, як порівняти з тими, що робив Джонсон, — це може бути. Але базові речі в підтримці України не зміняться.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]