Facebook Pixel

Хто може замінити Джонсона: Уоллес перемагає Трасс, але є й вища ставка

Найбільш імовірними кандидатами на посаду премʼєрміністра Великої Британії залишаються Бен Уоллес та Ліз Трасс. У гонці також можуть взяти участь консерватори Ріші Сунак, Надхім Захаві, Саджид Джавід і Джеремі Хант. Крім того, не варто виключати й опозиційних кандидатів. Хто може перемогти у цій боротьбі?


Три прихильника України

Фото: колаж знімків Getty Images

Фото: колаж знімків Getty Images

Серед кандидатів на пост премʼєра Великої Британії називають Бена Уоллеса, Ліз Трасс та Томаса Елвуда

Бен Уоллес, міністр оборони Великої Британії, та міністерка закордонних справ Ліз Трасс, яка 6 липня полетіла в Індонезію на зустріч групи G20, є головними кандидатами на заміну Борису Джонсону, заявив у коментарі The Page кандидат історичних наук Єгор Брайлян.

Quote«У обох випадках продовжуватиметься значна підтримка України з боку Лондона», — вважає експерт.

Водночас, на його думку, не варто відкидати людей, які є опозиційними до Джонсона — наприклад, Тобіаса Елвуда — голову парламентського комітету в палаті громад з питань оборони.

Quote«Елвуд і Волес — це дві ключові людини, від рішення яких залежать подальші поставки озброєння в Україну», — пояснив Брайлян.

За його словами, Елвуд послідовно критикує Джонсона, але виступає за більш рішучі дії Великої Британії щодо чорноморських портів.

Також не варто відкидати, що восени відбудуться позачергові парламентські вибори, і тоді ситуація всередині країни ще раз зміниться, зазначив експерт.

Ставки на Тугендата та Уоллеса

Фото: Wikipedia

Фото: Wikipedia

Цікаво, що дошка ставок Вестмінстера з останніми коефіцієнтами щодо можливих кандидатів на нового премʼєра від 6 липня демонструє, що найбільше надій покладають на Тома Тугендата, також депутата від Консервативної партії — 13 до 1.

Слідом за ним іде Бен Уоллес, на якого ставлять 12/1, потім — Джеремі Хант, із коефіцієнтом 11/1, і вже далі — Ліз Трасс, якій дають 10/1.

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Дошка ставок з останніми коефіцієнтами щодо того, коли прем’єрміністр Борис Джонсон піде в відставку та хто замінить його на посаді лідера консерваторів у Вестмінстері.

Особисто Том Тугендат, якого цитує Sky News, вважає правильним заклик до Бориса Джонсона піти у відставку. 7 липня, за коефіцієнтами Sky Bet, на нього вже ставлять 12/1 (трохи менше за ставку від 6 липня).

Саме Тугендат був першим членом парламенту, який ще у січні заявив, що балотуватиметься замість Джонсона в конкурсі на лідерство торі. Він запевнив, що перемога стане для нього «великим привілеєм».

Тим не менш, згідно з новим опитуванням членів торі, проведеним YouGov, Уоллес є явним фаворитом гонки на 7 липня.

За даними Sky News, міністр оборони впевнено перемагає всіх головних претендентів, включаючи міністерку закордонних справ Ліз Трасс. Втім, опитування не демонструє голоси за Тугендата, тому поки питання залишається відкритим.

opit.jpeg

Чи може хтось тимчасово замінити Джонсона

Фото: колаж знімків Getty Images

Фото: колаж знімків Getty Images

Чи можуть знайти тимчасову заміну Джонсону?

Хоча Борис Джонсон і заявив, що продовжить працювати до обрання нового премʼєра, частина торі вимагає, щоб він пішов тут і зараз, а його замінили виконуючим обовʼязки. Тимчасово замінити його міг би заступник премʼєра та міністр юстиції Домінік Рааб.

Крім того, запитали, чи не могла в вона заступити на пост британського премʼєра до обрання нового лідера, к колишню очільницю уряду Терезу Мей.

Quote«Я не думаю, що буде тимчасовий прем'єрміністр у сенсі того, що хтось інший прийде на цю роль», — вважає політикиня.

Відповідаючи на питання, що вона хотіла б бачити в новому лідері консерваторів, Мей заявила:

Quote«Я хотіла б побачити когось, хто хоче зосередитися на зціленні розколу, хто хоче об’єднати країну та партію. Це дуже важливо в майбутньому. Мене непокоїть, коли я дивлюся на деякі інші країни та поляризацію політики в США, наприклад».

За її словами, потрібно переконатися, що Велика Британія не йде цим же шляхом поляризації політики та суспільства.


Контекст.

  • Раніше The Page повідомляв, що про те, що британські консерватори хочуть знову ініціювати відставку Бориса Джонсона.
  • Крім того, ми аналізували піррову перемогу Джонсона, коли він подолав вотум недовіри партії на початку червня, й те, як довго він може втриматися на своїй посаді.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉