Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ліз Трасс звільнила прихильників Ріші Сунака: як виглядатиме новий уряд Великої Британії

Ліз Трасс почала транформацію країни з оновлення уряду. Фото: Getty Images

Ліз Трасс почала транформацію країни з оновлення уряду. Фото: Getty Images

Ліз Трасс оголосила свою першу промову у якості премʼєрки Великої Британії, а міністрів, що підтримували її опонента Ріші Сунака, звільняють один за одним. Тим часом домогосподарствам пообіцяли обмежити ціни на електроенергію.

Промова Трасс: трансформувати Велику Британію

Трасс оголосила першу промову на посту премʼєрки. Фото: Getty Images

Трасс оголосила першу промову на посту премʼєрки. Фото: Getty Images

Прибувши після розмови з королевою Єлизаветою II на Даунінг-стріт, Ліз Трасс заявила, що хоче змусити Велику Британію працювати, будувати та розвиватися.

Вона також запевнила, що подбає про високі рахунки за електроенергію, енергопостачання та систему охорони здоровʼя, передає The Guardian.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Велика Британія має величезні запаси таланту та уяви. Ми можемо пережити шторм і стати настільки блискучою Британією, якою ми тільки можемо бути», — підкреслила премʼєрка Великої Британії.

Ліз Трасс додала, що хоче перетворити країну на «націю прагнення», адже настав час вирішити проблеми, які стримують Велику Британію:

Quote«Нам потрібно швидше будувати дороги, будинки та широкосмуговий зв’язок. Треба зменшити навантаження на сім’ї. У нас є все необхідне, щоб трансформувати Британію».

Новий Кабмін: прихильників Ріші Сунака звільнили

Ріші Сунака не покликали до уряду, а його прихильників звільнили. Фото: Getty Images

Ріші Сунака не покликали до уряду, а його прихильників звільнили. Фото: Getty Images

Британці очікують на оголошення нового складу Кабміну. The Page вже писав про те, що суперника Трасс Ріші Сунака не покличуть до нового уряду Великої Британії. Також, судячи з усього, там не залишиться жодного з міністрів, які його підтримали.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Про відставки з посад міністрів протягом вечора 6 вересня оголосили:

  • міністр юстиції Домінік Рааб (критикував економічні обіцянки Трасс, назвавши їх «виборчою запискою самогубства»);
  • міністр транспорту Грант Шеппс (підтримував Ріші Сунака);
  • міністр охорони здоров’я Стів Барклі (також підтримував опонента Трасс);
  • перший міністр Кабміну Джонні Мерсер (був прихильником Сунака, заявив, що розчарований відставкою, але приймає рішення Трасс);
  • держсекретар з питань підвищення кваліфікації Грег Кларк (також не підтримував Трасс у перегонах);
  • міністр Північної Ірландії Шайлеш Вара;
  • міністр охорони навколишнього середовища Джордж Юстіс.

Кабмін Трасс: нові обличчя уряду

Щодо нових міністрів, то новою головою МОЗ вже оголосили соратницю Трасс Терез Коффі, яка раніше працювала в уряді міністеркою праці та пенсій. Інші призначення очікуються найближчим часом.

Крім того, канцлером казначейства, як ми і прогнозували, був призначений Квасі Квартенг — він є давнім прихильником Трасс, а в минулому працював державним секретарем з питань бізнесу, енергетики та промислової стратегії.

Квартенг обіцяв бути «фіскально відповідальним», попри певні нереалістичні обіцянки Трасс.

Міністерство закордонних справ очолив Джеймс Клеверлі, замінивши на цій посаді, власне, Ліз Трасс. До того він був молодшим міністром закордонних справ.

Суелла Браверман, колишня генпрокурорка, посіла посаду голови МВС, замінивши Пріті Пател (остання сама пішла з кабінету через кілька годин після того, як Ліз Трасс виграла конкурс лідерів консерваторів).

Крім того, Венді Мортон стала першою жінкою-головним батогом Консервативної партії. Раніше вона працювала державним міністром у департаменті транспорту та помічником голови уряду за Терези Мей.

Лордом-канцлером та міністром юстиції став Брендон Льюїс — був держсекретарем у справах Північної Ірландії в уряді Джонсона, але пішов у відставку в липні.

Енергоплан від Трасс: це буде дорого

Кризовий енергетичний план — перше, чого вимагали від Ліз Трасс, ледве її оголосили переможицею голосування за посаду нового премʼєра та лідера партії.

Тепер вона планує обмежити рахунки за електроенергію приблизно на рівні 2500 фунтів стерлінгів ($2881) на домогосподарство протягом наступних двох років, пише FT.

Така програма обійдеться уряду у понад 100 млрд фунтів стерлінгів ($115 млрд). Обмеження цін на енергоносії вимагає від уряду компенсації втраченого грошового потоку постачальникам енергії, щоб ті не зазнали краху.

Коментарі

Всі новини