Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Українці дражнять росію, а Ліз Трасс образила Еммануеля Макрона: дайджест західних ЗМІ

Українці сміються над росіянами, в тому числі парадом знищеної техніки. Фото: Getty Images

Українці сміються над росіянами, в тому числі парадом знищеної техніки. Фото: Getty Images

Західні медіа продовжують писати про війну в Україні та своє протистояння з росією. Зокрема, цього тижня вони приділили увагу тому, як українські офіційні установи висміюють ворога.

Тим часом лідер лейбористів Великої Британії зібрався до Києва, фаворитка боротьби за місце Бориса Джонсона Ліз Трасс однією фразою образила президента Франції Еммануеля Макрона, а росія почала спалювати неймовірну кількість газу на кордоні з Фінляндією.

The Page пропонує дайджест західних ЗМІ, що завершує тиждень 21-26 серпня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Як українці знущаються над росіянами

Українці дражнять росіян, але піднімають собі бойовий дух. Фото: Getty Images

Українці дражнять росіян, але піднімають собі бойовий дух. Фото: Getty Images

Український парад розбитої російської техніки на Майдані у День Незалежності, 24 серпня, мав на меті роздратувати Кремль, крім того, ЗСУ завдали серйозних ударів по базах окупантів у Криму, які раніше вважалися недосяжними, пише The New York Times.

Щоб їхні дії не залишилися непоміченими, офіційні сторінки українських установ у соцмережах опублікували шквал глузливих реплік, які висміювали противника.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Деякі західні аналітики вважають, що «дражнити ведмедя» — не найкраща ідея. Наприклад, Кліфф Купчан, голова Eurasia Group, вашингтонської фірми з оцінки політичних ризиків, каже:

Quote«Є незаперечний принцип, який діяв десятиліттями: не дражніть ведмедя. Українці поставили цей принцип догори дриґом. І ведмідь виявився надзвичайно дражливим».

Водночас видання зазначає, що українці вважають, що росія завдала їм такої шкоди, що її можливості помститися обмежені.

Українці зімітували російський парад на Хрещатику розбитою зброєю окупантів. Фото: Getty Images

Українці зімітували російський парад на Хрещатику розбитою зброєю окупантів. Фото: Getty Images

Український підхід з психологічною атакою на ворога може мати кілька цілей, пишуть автори матеріалу. Одна з них — підбадьорити західних донорів військової допомоги, інша — зміцнити єдність та моральний дух українського народу.

Quote«Знущання над ворогом завжди були елементами війни, зокрема війни Сполучених Штатів в Іраку та Афганістані. Українці довели це мистецтво до досконалості», — констатує автор матеріалу.

Лідер британських лейбористів їде в гості до Зе

Опонент Джонсона і Трасс хоче налагодити стосунки з Зеленським. Фото: Wikipedia

Опонент Джонсона і Трасс хоче налагодити стосунки з Зеленським. Фото: Wikipedia

Лідер Лейбористської партії Кір Стармер планує поїздку в Україну наприкінці осені з метою зміцнити свої відносини з українською владою, пише The Guardian.

Політик звернувся до уряду Володимира Зеленського, бажаючи відвідати Україну як лідер опозиції, а Лейбористська партія написала листа, який підтверджує підтримку Стармером України в її боротьбі з росією.

Нещодавно політик відвідав польський кордон, а також британські війська в Естонії, щоб підтвердити «непохитну» відданість лейбористів НАТО.

Джерела в українському уряді кажуть, що дата візиту поки не узгоджега. Вони припускають, що Офіс президента не хоче виявляти недружнє ставлення до Консервативної партії після потужної підтримки Бориса Джонсона та його ймовірної наступниці Ліз Трасс.

Тим не менш, принципову згоду на поїздку було надано, і Стармер, імовірно, здійснить цю подорож пізніше цього року.

Важливо, що і лейбористи, і консерватори Великої Британії підтримують надання Україні більшої кількості зброї. Стармер, зокрема, заявив у травні:

Quote«Ми підтримуємо надання Україні більшої кількості озброєння… всі, хто страждає в Україні, повинні бачити, що політичні партії у Великій Британії спільно підтримують Україну».

Як Ліз Трасс образила Еммануеля Макрона

Трасс не дуже коректно висловилася про Макрона. Фото: Getty Images

Трасс не дуже коректно висловилася про Макрона. Фото: Getty Images

Видання Independent написало матеріал про те, що фаворитка серед кандидатів на посаду премʼєрміністра Великої Британії Ліз Трасс випадково образила президента Франції Емануеля Макрона.

Зокрема, під час передвиборчих дебатів 25 серпня журналістка запитала кандидатів на посаду на посаду прем’єрміністра Великої Британії наступне:

Quote«Емманюель Макрон — друг чи супротивник?»

Міністерка закордонних справ і фаворитка перегонів Ліз Трасс відповіла:

Quote«Питання відкрите. Але якщо я стану прем’єрміністеркою, я судитиму його за вчинками, а не за словами».
Макрон уже відповів на висловлювання Трасс. Фото: Getty Images

Макрон уже відповів на висловлювання Трасс. Фото: Getty Images

Еммануель Макрон відповів Трасс, назвавши Велику Британію союзником, і сказав, що британський народ завжди буде другом Франції, незважаючи на «випадкові помилки його лідерів».

Quote«Якщо Франція та Британія не можуть сказати, чи є вони друзями, чи ворогами... тоді нас чекають серйозні проблеми», — додав президент Франції.

Тіньовий міністр закордонних справ, лейборист Девід Леммі, зі свого боку, заявив, що Трасс продемонструвала «жахливу нерозсудливість», образивши близького союзника тоді, коли Захід має разом протистояти рф.

Міністр фінансів Надхім Загаві виступив на захист Трасс, хоча й визнав її коментарі «легковажними»:

Quote«Це явно було сказано як легковажний коментар з ноткою гумору. Ми з Ліз обоє знаємо, що Франція є стратегічним союзником у сфері оборони, кібернетики, у наших військових зусиллях, спрямованих на допомогу Україні, у всьому цьому ми дуже тісно співпрацюємо».

росія спалює газу на $10 млн у день

росія почала спалювати забагато газу. Фото: Getty Images

росія почала спалювати забагато газу. Фото: Getty Images

Тоді, як витрати на енергію в Європі стрімко зростають, росія спалює великі обсяги природного газу, свідчить аналіз, наданий редакції BBC News.

У ньому вказано, що станція, розташована поблизу кордону з Фінляндією, щодня спалює газ приблизно на $10 млн. Експерти кажуть, що цей газ призначався для експорту до Німеччини.

Аналіз Rystad Energy показує, що у факелі щодня спалюється близько 4,34 млн кубічних метрів газу. Він надходить із нового заводу з виробництва зрідженого природного газу (СПГ) «Портовая», розташованого поблизу компресорної станції на початку газопроводу «Північний потік-1», який транспортує газ до Німеччини.

Поставки через трубопровід були обмежені з середини липня, причому росіяни звинуватили в обмеженні технічні проблеми.

Мігель Бергер, посол Німеччини у Великій Британії, заявив BBC News, що прагнення Європи зменшити залежність від російського газу «має сильний вплив на російську економіку».

Quote«У них немає інших місць, де вони можуть продати свій газ, тому вони повинні його спалювати», — припустив він.

Інші вважають, що в Росії могли виникнути технічні проблеми в роботі з великими обсягами газу, які постачалися через газопровід «Північний потік-1».

Вплив спалювання на навколишнє середовище також викликає занепокоєння вчених.

Коментарі

Всі новини