Facebook Pixel

Російські війська в Україні виснажені та довго не протримаються — Пентагон

Наразі на полі бою в Україні не спостерігається жодного прогресу у наступі росіян, а це означає іншу фазу війни, ніж пару місяців тому, кажуть у Пентагоні.

Росіяни платять високу ціну за українські атаки, зокрема й за допомогою HIMARS, і не можуть просуватися, розповів високопоставлений чиновник Пентагону на закритому брифінгу.

Quote«Ми бачимо значне послаблення позицій росії в різних місцях», — підкреслив високопоставлений офіцер Пентагону.

Відповідаючи на запитання про удари по Криму, він зазначив, що США вважають Крим частиною України та вважають, що Україна може захищати себе на своїй території (раніше США запевняли, що не надавали україні ракет, що могли б дістати до віддалених районів АРК).

Для цього США передавали України HIMARS та розвідувальні дані, сказав чиновник, але відмовився надати деталі, чи могли саме ці ракети або інші ракети із Штатів дістатися Криму. Але росіяни понесли значні втрати, констатував він, особливо при ударі по аеродрому.

Quote«Безсумнівно, ми бачимо загальну картину того, що російські війська є набагато вразливішими», — зазначив чиновник.

Коментуючи те, які б ще системи США могли б допомогти Україні, офіцер розповів, що протягом наступних двох-трьох місяців має відбутися доставка в Україну ракет NASAMS.

Так само США розглядають потребу України у винищувачах, запевнив чиновник Пентагону, але наразі зосередилися на тому, як покращити парк літаків, що вже є в України.

Також він прокоментував посилення активності бойовиків групи Вагнера в Україні, зазначивши, що розвідка спостерігає їхню присутність та проведення ними операцій в рамках наступу.

Quote«З Вагнером, очевидно, ми бачимо, що росія платить все більше і більше, щоб отримати людський капітал, необхідний для цієї «операції». Її регулярні сили виснажені, і у них дуже низький моральний дух», — пояснив офіцер.

Пентагон попросили відповісти на питання, чи використовували українці американську зброю для нападу на цілі в Білорусі, але чиновник заявив, що не має такої інформації.

Коментуючи те, що, хоча росіяни не просуваються, українці поки теж не повертають значних територій, офіцер підкреслив, що точні удари ракет по складах та аеродромах росіян виснажують останніх, і тому це також прогрес, адже вони не зможуть протриматися довго.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉