Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ліз Трасс обрали премʼєркою Великої Британії: з якими проблемами вона стикнеться

Трасс буде новою премʼєркою Великої Британії. Фото: Getty Images

Трасс буде новою премʼєркою Великої Британії. Фото: Getty Images

Консервативна партія оголосила свого нового лідера та премʼєр-міністра Великої Британії. Уряд очолила Ліз Трасс, обійшовши свого суперника Ріші Сунака. Що на неї очікує?

Трасс стала вже четвертим прем’єр-міністром Великої Британії від 2016 року, коли голосування за Brexit змусило Девіда Кемерона піти у відставку, пише Financial Times.

Міністерка закордонних справ випередила колишнього канцлера скарбниці Ріші Сунака під час голосування членів Консервативної партії: вона отримала 81 326 голосів, Сунак — 60 399.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У вівторок, 6 вересня, Трасс зустрінеться з королевою Єлизаветою II, а потім негайно повернеться до Лондона, щоб звернутися до нації з Даунінг-стріт і оголосити про свій Кабінет.

До того, як стати премʼєркою, Трасс майже 10 років працювала в Кабміні Великої Британії на таких посадах, як-от міністр юстиції, міністр довкілля, головний секретар казначейства та глава МЗС.

Підписуйтесь на нас в Google News!

З якими проблемами зіткнеться Ліз Трасс на посту прем'єра Британії?

Ліз Трасс стикнеться з низкою проблем майже безпрецедентного за останні десятиліття рівня. Йдеться, зокрема, про двозначну інфляцію, кризу вартості життя, війну в Україні та хвилю страйків.

Quote«Наступниці Бориса Джонсона потрібно буде діяти швидко, щоб впоратися з політичними викликами величезних масштабів», — пише видання.

Ще однією проблемою є криза медицини: майже 6,7 млн людей очікують неекстреного лікування в стаціонарі, а 1,4 млн потребують психічного лікування, але не отримують його.

Трасс також доведеться знайти десятки мільярдів доларів, аби виконати свої обіцянки, зокрема, щодо непідвищення та навіть зниження податків.

Перемога Ліз Трасс: чи зміниться підтримка України

Ми писали й про можливі проблеми в зовнішній політиці у відносинах зі США та Францією — Трасс дорікають у недостатній дипломатичності її заяв. Водночас політикиня закликає до жорсткішої політики щодо росії та більшої підтримки України. А це означає, що політика Лондона щодо Києва не зміниться.

Тим часом Борис Джонсон в одному з останніх виступів на посаді премʼєра запланував дзвінок президенту України Володимиру Зеленському. Поки що він відмовляється сказати, чи залишиться працювати в парламенті.

Коментарі

Всі новини