Сьогодні, 27 вересня 2023 року, в світі відзначають Всесвітній день туризму. В Україні його святкують вже 25 років, з 1998-го. Також в цей день у нашій країні вітають машинобудівників.
Які події відбулись у світі та в Україні 27 вересня
У 1802 році російський імператор Олександр І своїм указом частково відновив у Києві дію Маґдебурзького права, скасованого Катериною II.
У 1895-му саме 27 вересня швед Альфред Нобель в заповіті вказав, що його спадщина має піти на виплати щорічних премій людям, що зробили найбільший внесок у розвиток фізики, хімії, медицини, літератури та загального миру. Цього року перших лауреатів Нобелівської премії з психології оголосять у Стокгольмі 2 жовтня. Нагадаємо, серед минулорічних лауреатів премії миру була українка Олександра Матвійчук та її «Центр громадянських свобод».

У 1941 році 27 вересня комендант окупаційної нацистської влади Києва оголосив наказ усім євреям з'явитися на збірний пункт у районі Бабиного Яру «для евакуації». 29 вересня там почалися наймасовіші в українській історії розстріли євреїв. Число жертв Бабиного Яру за два роки окупації наблизилось до 100 тис. людей, майже 70 тис. з яких були євреями. 1 березня 2022 року російські загарбники підтвердили свою ідейну близькість до нацистів, поціливши ракетою по меморіалу в Бабиному Яру.
З 1977-го в Україні працює перша атомна електростанція – Чорнобильська АЕС.
27 вересня 1998 року заснована компанія Google.
У 2017-му в цей день помер Г'ю Гефнер, засновник і шеф-редактор журналу Playboy. Якби дідо Гефнер сьогодні був депутатом українського парламенту, він би голосував не тільки за законопроєкт про декриміналізацію порнографії, але й за цивільні партнерства: за життя Гефнер підтримував легалізацію одностатевих шлюбів у США.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також