Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Раді зареєстрували законопроєкт про одностатеве партнерство

У Раді зареєстрували законопроєкт про одностатеве партнерство. Фото: Цензор.НЕТ

У Раді зареєстрували законопроєкт про одностатеве партнерство. Фото: Цензор.НЕТ

Група народних депутатів 13 березня зареєструвала законопроєкт № 9103 про цивільне партнерство для одностатевих і різностатевих пар. Про це повідомила депутатка Інна Совсун.

Як зазначається в пояснювальній записці, цивільним партнерством є зареєстрований у визначеному порядку добровільний сімейний союз двох повнолітніх осіб, однієї чи різної статі, в основі якого лежить взаємоповага, взаєморозуміння, взаємопідтримка, взаємні права та обов'язки, що корелює з визначенням сім'ї відповідно до норм Сімейного кодексу України.

QuoteЯкщо документ набуде чинності, це фактично вперше в історії України легалізує одностатеві стосунки.

Водночас реєстроване партнерство не є шлюбом, а проживання осіб однією сім'єю не є реєстрованим партнерством, якщо такий союз не зареєстровано. Однак у разі реєстрації партнерства ці особи стають близькими родичами та членами родини першого рівня спорідненості.

Це допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення партнера чи партнерки. Проєкт не стосується права партнерів на всиновлення дітей.

Реєстрація партнерства відбувається протягом 10 днів від моменту подання заяви. Заяву може подавати один із майбутніх партнерів. Розірвання стосунків відбувається, коли партнери спільно, або один із партнерів подає заяву на розлучення.

Депутати наполягають на тому, що законопроєкт зможе захистити права військових, оскільки багато з них не можуть офіційно оформити свої стосунки через те, що їхні партнери або партнерки однієї з ними статі. Тому в разі поранення, зникнення безвісти або загибелі вони не мають достатнього юридичного захисту з боку держави.

Згідно із законопроєктом, можна зареєструвати партнерство за відсутності однієї з осіб або поза межами органу реєстрації актів цивільного стану (наприклад, коли особа є військовим).

Нагадаємо, що народна депутатка Інна Совсун («Голос») подала на реєстрацію до Верховної Ради законопроєкт про реєстровані партнерства.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини