Facebook Pixel

Вступна кампанія — 2022. Чим відрізняється мультипредметний тест від ЗНО

Через вторгнення Росії в Україну у 2022 році ЗНО та вступ до університетів відбуватимуться за спрощеною процедурою.

Напередодні, 24 березня, Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 7132, яким скасувала підсумкове оцінювання випускників і вступ до вишів з огляду на результати ЗНО.

У 2022 році вступ на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра та магістра відбуватиметься в особливому порядку, який визначить Міносвіти, йдеться в законопроєкті.

На переконання народних депутатів, зарахування до університетів може проводитися за підсумками єдиного мультипредметного онлайн-тесту.

Мультипредметний тест і ЗНО: чотири відмінності

Як наголосила в коментарі The Page народна депутатка та ексзаступниця міністра освіти України Інна Совсун, є чотири основні відмінності між мультипредметним тестом і традиційним ЗНО:

  • по-перше, тестування проводитиметься не в паперовій формі, а онлайн, але в спеціально обладнаних пунктах тестування з укриттям;
  • по-друге, це буде тестування одразу з трьох предметів, а не з одного за раз, як під час ЗНО;
  • по-третє, предметів буде всього три: українська мова, математика, історія України. І завдань із кожного предмета буде всього 20, аби весь тест зайняв максимум 80 хвилин;
  • усі завдання будуть закритого типу. У такий спосіб суттєво пришвидшується і спрощується адміністрування процесу — такі завдання швидше і простіше перевірити.
Quote«Головне, що діти проводитимуть менше часу на тестах і муситимуть відвідати пункт тестування лише один раз», — наголосила депутатка.

За її словами, нова процедура має й певні ризики: менша кількість предметів і завдань дає менше гнучкості в оцінюванні готовності абітурієнтів здобувати вищу освіту.

Щодо доступу тимчасово переміщених осіб до тестування, зокрема в інших країнах, то ця процедура ще розробляється.

Як повідомила секретарка Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа, планується, що тестування відбудеться в липні 2022 року. Для українців, які перебувають за кордоном, розглядається можливість проведення тестування в посольствах і консульствах України.

Quote«Рішення не є остаточним. Можливі зміни. Тестування, як завжди, проводитиме Український центр оцінювання якості освіти. МОН розробляє процедуру в деталях. Кабмін має її затвердити», – вважає Наталія Піпа.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉