Facebook Pixel

Спалений російський корабель і перший обмін полоненими: головне про війну в Україні 24 березня

В Україні триває двадцять дев'ятий день війни проти російських окупантів. Цей день був багатим на різні новини у сфері бізнесу, політики та економіки. The Page пропонує дайджест, який допоможе дізнатися більше про ситуацію в Україні.

Головними подіями цього дня стали:

  • у четвер, 24 березня, відбувся перший повноцінний обмін військовополоненими між Україною та Росією. За наказом президента Володимира Зеленського 10 захоплених у полон окупантів обміняли на 10 українських військових. Крім того, було проведено обмін 11 цивільних російських моряків, врятованих із затонулого поблизу Одеси судна, на 19 українських цивільних моряків із рятувального судна «Сапфір». Корабель повернуть Україні;
  • США заборонили операції з російським золотом. Міністерство фінансів США ввело санкції щодо золотого запасу Росії, а саме $132 млрд у монетарному золоті. Розмір міжнародних резервів РФ становить $643 млрд. З них $300 млрд заарештовані ЄС, США, Канадою, Японією та іншими країнами, які підтримали санкції. Ще $132 млрд резервів центрального банку Росії зберігається у вигляді фізичного золота на території країни. Крім того, 400 тонн золота було у Фонді національного добробуту, з якого зараз, зокрема, фінансується війна в Україні;
  • Western Union зупиняє роботу в Росії та Білорусі через ситуацію в Україні. Компанія звернулася до Банку Росії із заявою про виключення з реєстру операторів платіжних систем із 24 березня.

Політика

  • Європейська комісія запустила портал ERA4Ukraine для надання інформаційних і допоміжних послуг українським ученим, які вимушені виїхати за кордон через війну. На порталі можна знайти інформацію про визнання дипломів, актуальні вакансії, отримання соціальної допомоги та пропозиції житла для вчених і членів їхніх сімей.
  • Європейська рада затвердила фінансову допомогу в рамках Європейського фонду миру для підтримки Збройних сил України в розмірі 1 млрд євро. Схвалене фінансування буде спрямовано як на надання обладнання й постачання засобів індивідуального захисту, аптечок і палива, так і військового обладнання та платформ, призначених для доправлення летальної зброї в оборонних цілях.
  • Національна академія наук України виходить зі складу Міжнародної асоціації академій наук через дистанціювання організації від осуду військової агресії Росії. Зазначається, що Асоціація ніяк не відреагувала на бомбардування мирних міст і руйнування цивільної, зокрема наукової, інфраструктури, не висловила жодної підтримки на адресу Національної академії наук України, українських громадян і держави.
  • У 2022 році через війну в Україні випускники зможуть вступити до українських вишів за результатами мультипредметного онлайн-тесту (українська мова, історія України, математика). Можливі зміни залежатимуть від ситуації на фронті, однак рішення про проведення такого тесту не є остаточним.
  • Міністерство закордонних і європейських справ Словацької Республіки перенесло посольство Словаччини в Україні з Києва до Ужгорода, повідомив міністр закордонних справ Словаччини Іван Корчок. Цим кроком Словаччина хоче показати, що вона залишається в Україні, а отже, офіс повноцінно функціонуватиме в Ужгороді. У посольстві працюватимуть ті самі співробітники, яких евакуювали з Києва. Міністерство постійно оцінюватиме ситуацію у зв'язку з війною.

Економіка

  • Міністерство культури та інформаційної політики відкрило мультивалютний благодійний рахунок для підтримки культури та медіа в Україні. Зазначається, що вся інформація про надходження коштів на благодійний рахунок, а також звітність щодо їхнього використання відображатиметься на вебсайті Державного агентства України з питань мистецтва та художньої освіти: https://arts.gov.ua/donate/
  • Під час воєнного стану в Україні й далі працюють 67% наявних відділень банків, повідомив заступник голови Національного банку України (НБУ) Сергій Ніколайчук. Водночас, за його словами, є великі проблеми з роботою відділень у Чернігові, Києві, Харкові та Херсоні. Однак навіть у цих регіонах є банки, які попри все забезпечують роботу своїх відділень, зазначив він.

Бізнес

  • На час воєнного стану в умовах військової агресії РФ Верховна Рада спростила доступ українських аграріїв до оренди земельних ділянок приватної, комунальної та державної форм власності. Також парламент дерегулював деякі форми відносин між сільгоспвиробниками та державою. Районні військові адміністрації можуть надавати аграріям землю в оренду, однак сплачувати вони мають не більш як 8% показника нормативної грошової оцінки таких ділянок.
  • Литовський постачальник газу Ignitis grupe, який купує частину необхідного йому газу в «Газпрому», відмовиться від закупівель у російського газового концерну.
  • Приватбанк 24 березня за перші 3,5 години роботи видав 37 кредитів агровиробникам на суму 106,6 млн грн за програмою держпідтримки. За повідомленням пресслужби банку, установа видає новий агрокредит кожні шість хвилин.

Контекст.

Подякувати 🎉