Facebook Pixel

ЗНО-2022: у владі триває дискусія щодо необхідності його проведення

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов висловився проти скасування зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) як механізму доступу до вищої освіти у 2022 році. Про це повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

«Я категорично проти скасування ЗНО як справедливого та перевіреного часом механізму забезпечення рівних прав доступу до вищої освіти. Час, формат і механізм проведення вступної кампанії, основою якої є ЗНО, мають змінюватися відповідно до умов воєнного часу. Але повне скасування ЗНО означає повернення корупції у вступну кампанію та тотальне знецінення навчальної праці відповідальних випускників», — вважає Горбачов.

Напередодні міністр освіти Сергій Шкарлет повідомив, що, «об'єднавши зусилля з Комітетом з питань освіти ВР, освітньою та батьківською спільнотою», МОН вийшло з пропозицією про одноразову зміну алгоритмів державної підсумкової атестації учнів 11-х класів та вступу до вищих навчальних закладів освіти у 2022 році.

Пропонується скасувати проведення:

  • державної підсумкової атестації;
  • зовнішнього незалежного оцінювання;
  • єдиного вступного іспиту та єдиного професійного вступного випробування.

Свою пропозицію міністр обґрунтував турботою про дітей: «...наше головне завдання — знизити рівень будь-яких стресів для дітей. Вони проживають непростий період, і ми маємо докласти всіх зусиль, щоб цей період хоча б якось пом'якшити».

Шкарлет вважає, що скасування ЗНО сьогодні необхідне для «збереження студентського контингенту, національного інтелектуального потенціалу, стимулювання до навчання в Україні навіть у такий важкий для нашої країни та суспільства час».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉