Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Як Росія розплачується за агресію в Україні: новини на 9 березня

Залишки збитого під Києвом ворожого Су-27. Пілот катапультувався, але не вижив. Фото: t.me/Pravda_Gerashchenko

Залишки збитого під Києвом ворожого Су-27. Пілот катапультувався, але не вижив. Фото: t.me/Pravda_Gerashchenko

Після нападу на Україну Росія зіткнулася з великою кількістю економічних проблем та різними санкціями з боку багатьох країн та міжнародних організацій. The Page підготувало добірку останніх повідомлень про це.

Економіка

Російський рубль посилює падіння. Курс євро на Московській біржі відновив історичний рекорд — 127,4 рубля. Долар на піку сягав 117,36 рубля. На міжнародних валютних торгах долар котирується по 130 рублів, за євро дають понад 140 рублів. На ринку Forex курс долара 7 березня досяг історичного рекорду 177 руб.

torgi-valyutnye.jpg

Мосбіржа не проводила торгівлю акціями російських компаній та 9 березня (торги закриті з 28 лютого).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Путін підписав указ про розміщення коштів Фонду національного добробуту в російські акції та держоблігації. Має бути вливання фінансових ресурсів на ринок в 1 трлн рублів.

Центробанк РФ заборонив до 9 вересня банкам продавати готівкову валюту росіянам і обмежив її видавання з їхніх вкладів сумою $10 тис.

ВТБ запустив внесок у юанях. Ставка — 8% річних, строк розміщення — до півроку.

McDonald's тимчасово закриє всі свої 850 закладів у Росії. Там працюють 62 тис. осіб.

Coca-Cola зупиняє свій бізнес у Росії.

PepsiCo припиняє рекламну діяльність та продаж напоїв у Росії, але продовжить продавати молочні продукти та дитяче харчування.

Heineken зупиняє виробництво та продаж пива в Росії.

Mothercare (товари для дітей) оголосила, що зупиняє в Росії роботу всіх своїх магазинів та продажі онлайн.

Rolex припиняє експорт товарів до Росії.

Звукозаписна компанія Universal Music Group зупиняє свою діяльність у Росії.

Фінська UPM-Kymmene призупинить купівлю деревини в РФ. Ця компанія — один із найбільших виробників паперу у світі.

Британська Imperial Tobacco (торговельні марки Davidoff, West, Jade та ін.) припиняє постачання та зупиняє виробництво в РФ. Роботу втратять 2,5 тис. осіб.

Близько 99% найбільших рекламодавців зупинили свої кампанії в соціальних мережах у Росії.

Російські виробники ліків зіткнулися з дефіцитом сировини та компонентів через санкції. Обмеження не торкнулися їх безпосередньо, але європейські контрагенти перестали постачати російським компаніям сировину, а її доставлення з Китаю та Індії ускладнено через логістичні труднощі.

Динаміка курсу рубля за час правління Путіна

dinamika-kursa-rublya.jpg

Starbucks припиняє діяльність у Росії, зокрема роботу кав'ярень і відвантаження продукції.

КамАЗ через санкції зіткнувся з нестачею вузлів для виробництва вантажівок. Вони комплектувалися двигунами Cummins (США), коробкою передач ZF (Німеччина) та паливною апаратурою Bosch (Німеччина).

Обсяги судноплавства поблизу морських портів Росії скоротилися на 30% після запровадження міжнародних санкцій і відходу багатьох корпорацій із країни.

Французька машинобудівна компанія Alstom призупиняє співпрацю з Росією, постачання та інвестиції заморожуються. Вона виробляла швидкісні поїзди «Алегро» та брала участь у створенні локомотивів ЕП20 «Олімп» для звичайних пасажирських поїздів. Раніше про припинення постачань до Росії оголосила Siemens, яка брала участь у виробництві швидкісних «Сапсанів» і електричок «Ластівка».

Євросоюз купив достатньо зрідженого природного газу для того, щоб не залежати від імпорту з Росії до кінця зими, заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Санкції

У новому санкційному пакеті Євросоюзу, узгодженому в Брюсселі, буде «роз'яснено питання про криптовалюти», доповнено список технологій, які заборонять експортувати до Росії, та розширено обмеження щодо морського сектора, повідомила Франція. Крім того, затверджено «нові санкції проти російських чиновників, олігархів і членів їхніх сімей».

США позбавлять доступу до американського обладнання та програмного забезпечення китайські компанії, які ігноруватимуть санкції проти Росії, повідомило американське міністерство торгівлі.

Уряд Японії співпрацюватиме з міжнародним співтовариством, зокрема з країнами G7, щодо можливої заборони на імпорт нафти та нафтопродуктів із Росії. На Японію у 2021 році припадала частка в 4,1% від загального обсягу російського експорту сирої нафти та 7,2% — від обсягу газу.

Великобританія після запровадження санкцій щодо російських літаків фактично вже затримала одне повітряне судно в аеропорту Фарнборо. Джерело в уряді повідомило, що літак «перевозив багатого росіянина, і право власності на літак наразі — предмет розслідування». Літаку буде дозволено покинути Фарнборо лише в тому разі, якщо розслідування покаже, що він не належить Росії та не контролюється нею.

Суспільство

Члени бюро Венеційської комісії 8 березня погодили рішення щодо звернення президента Комісії до Комітету міністрів Ради Європи з питанням про припинення права Росії на представництво у Венеційській комісії. Очікується, що комітет міністрів ЄС ухвалить рішення щодо цього питання 10 березня.

Ferrari зупиняє виробництво машин для російського ринку.

Глава видавничого дома Condé Nast оголосив про зупинення роботи в Росії. Видавничий дім випускає журнали Vogue та GQ.

Програми для знайомств Bumble, Badoo та Fruitz припинять роботу в Росії. Компанія видалить усі свої програми з App Store та Google Play у Росії та Білорусі.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини