Після нападу на Україну Росія зіткнулася з великою кількістю економічних проблем та різними санкціями з боку багатьох країн та міжнародних організацій. підготувало добірку останніх повідомлень про це.
Економіка
Bloomberg вважає, що ризик технічного дефолту РФ зріс до 80% після того, як Путін підписав указ про конвертацію валютних зобов'язань російських компаній у рублі.

Лідери Конгресу США погодили законодавчу процедуру для «зупинення нормальних торговельних відносин» із РФ та Білоруссю, а також заборони на імпорт російських енергоресурсів. Крім того, США домагатимуться виключення РФ зі Світової організації торгівлі, а Білорусі завадять стати її членом.
Компанія Shell оголосила про поетапний вихід із усіх проектів з РФ у нафтогазовому секторі. «Негайний перший крок» включає: відмову від усіх спотових закупівель російської сирої нафти; закриття всіх АЗС у РФ; зупинку виробництва авіаційного палива та мастильних матеріалів до. Прибуток від переробки «обмеженої партії російської нафти, що залишилася», компанія спрямовує до благодійного фонду допомоги Україні
Аудитори EY слідом за PwC і KPMG оголосили про звільнення з Росії. Російський підрозділ EY буде виведений зі складу мережі і продовжить роботу як самостійна група
Росія стала світовим лідером щодо кількості введених проти неї санкцій. З 22 лютого проти неї запровадили 2778 нових санкцій – майже стільки, скільки діяло до цього.

Австралійські компанії Viva Energy та Ampol повідомили про зупинення закупівель сирої нафти з Росії.
Мережа будівельних гіпермаркетів OBI оголосила про закриття бізнесу у Росії. У РФ перебувають 27 гіпермаркетів OBI. Вони працюють близько 4,9 тис. співробітників.
Procter & Gamble вирішила скоротити присутність у Росії. Вона відмовиться від реклами, інвестицій та залишить на ринку лише товари для здоров'я, гігієни та особистого догляду. P&G належать бренди Pampers, Always, Tampax, Braun, Gillette, Pantene, Head & Shoulders, Old Spice, Tide, Ariel, Fairy та інші.
Японська платіжна система JCB оголосила про рішення призупинити всі операції у Росії. Випущені до РФ карти JCB будуть недоступні для використання за кордоном з 14 березня. З цього ж дня картки цієї платіжної системи, випущені за кордоном, будуть недоступні для використання у Росії
Криптовалютна біржа Binance з 9 березня припиняє підтримку транзакцій із картками Visa та Mastercard, випущеними в Росії. P2P-торгівля (прямий продаж та купівля криптовалюти без посередників) все ще доступна.
Норвегія обігнала РФ по трубопровідним постачанням газу на європейський ринок. За даними Міжнародного енергетичного агентства, є можливості для збільшення імпорту газу до Європи з Норвегії та Азербайджану на 10 млрд. куб м протягом цього року.

Санкції
Євросоюз готує нові санкції проти Росії, частину з яких можна схвалити 8 березня. Брюссель, зокрема, може ввести обмеження щодо портів і кораблів, що входять до них.
Уряд Австралії оголосив новий пакет санкцій проти Росії. Він торкнеться шістьох високопоставлених військових і десять інших росіян. Заборонено експорт продукції для збройних сил РФ. Австралія наприкінці лютого ввела санкції проти Путіна, прем'єра Михайла Мішустіна, глави МЗС РФ Сергія Лаврова, міністра оборони Сергія Шойгу та міністра внутрішніх справ Володимира Колокольцева. Також на Росію поширюється низка економічних санкцій.
Палата громад Великої Британії проголосувала за законопроект, який дозволяє уряду швидше запроваджувати санкції проти Росії. Проект спрямований проти «брудних грошей», які росіяни приховують у країні. Документ буде направлено до Палати лордів.
Суспільство
Туроператор Anex Tour через ризик арешту літаків призупинив перевезення у закордонних напрямках. При цьому рейси для повернення до Росії продовжуються.
Фріланс-платформа Upwork оголосила про зупинення всіх бізнес-операцій у Росії та Білорусі. Повною мірою рішення набуде чинності з 1 травня та почнеться з припинення підтримки Upwork нового покоління бізнесу в обох країнах.
Британська рейтингова компанія Quacquarelli Symonds (QS) зупиняє роботу в Росії та Білорусі. Свої рейтинги, де були російські та білоруські університети, компанія відредагує.
Міжнародна федерація футболу (FIFA) дозволила розривати контракти в односторонньому порядку іноземним гравцям, які виступають у клубах Російської прем'єр-ліги (РПЛ).