Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

Зеленський поклав відповідальність за бомбардування України на Захід. Головне з виступу президента

Провина за смерті мирних людей від авіаударів лежить на РФ, водночас відповідальність за це лежить і на тих, хто не може ухвалити рішення закрити українське небо, тобто на державах колективного Заходу.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський у відеозверненні до нації сьогодні, 8 березня.

«Провина за смерть кожної людини в Україні від авіаударів і в заблокованих містах, безумовно, на російській державі. На російських військових. На тих, хто віддає та виконує злочинні накази. Хтось порушує всі правила ведення війни. Хтось свідомо знищує український народ. Провина – на окупантах», — сказав президент України.

Глава держави звернувся до західних партнерів, наголосивши, що впродовж усіх днів наступу країни-агресора наша країна чує лише обіцянки. Тому відповідальність лежить і на західних державах, які не можуть ухвалити рішення про допомогу.

«Але відповідальність за це й на тих, хто вже 13 днів не може ухвалити десь там, на Заході, десь там, у кабінетах, вочевидь необхідне рішення. На тих, хто ще не убезпечив українське небо від російських убивць. Хто не врятував наші міста від авіаударів, від цих бомб, ракет. Хоча може», — наголосив Володимир Зеленський.

За його словами, уряд України спрямував на закупівлю бойової авіації та систем протиракетної оборони (ПРО) 21,45 млрд грн завдяки скороченню низки інших програм.

Він наголосив, що російські окупанти свідомо вимикають зв'язок, руйнують системи електропостачання, блокують гуманітарну допомогу: підвезення їжі та води. Через дії інтервентів уперше за десятки років і вперше від початку війни в Маріуполі від зневоднення загинула дитина.

«Ми чули багато запевнень і бачили дуже багато домовленостей, зокрема про створення гуманітарних коридорів… Але вони не спрацювали, усі не спрацювали поки що… У Маріуполі в людей немає часу чекати. Це окупанти хочуть, щоб наші люди вмирали, не ми. Ми відправили колони з гуманітарною допомогою до Маріуполя — там усе необхідне. Ми надіслали транспорт для порятунку людей. Водії все розуміють — це герої... Розуміють, що російські війська можуть просто розстріляти їх, розстріляти цей транспорт у дорозі. Як вони вже вбивали людей, які намагалися просто вийти на безпечну територію із зони бойових дій. Але якщо ви розстріляєте ще й цей транспорт, цих людей, то знайте: це буде на очах усього світу. Усі будуть свідками, і всі свідчитимуть», — сказав Зеленський.

Глава української держави зазначив, що за 13 днів війни проти українського народу Росія зазнала втрат в авіації більше, ніж за попередні 30 років. Проте інтервент ще має ресурси для продовження терору.

«У них ще достатньо машин для вбивства. Ще достатньо ракет для терору. Ще достатньо 500-кілограмових бомб, щоб скидати їх на нас, на звичайних людей… На десятки та десятки українських міст, на мільйони мирних українських людей», – сказав Зеленський.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉