Facebook Pixel

Твіт Німеччини про нацизм, шок Кремля та Зеленський-Черчілль: дайджест західних ЗМІ на 6 березня

Світ продовжує описувати агресію РФ в Україні, бомбування міст і те, наскільки Володимир Путін вже порушив усі правила ведення війни. Ми вже писали про те, що прем'єр Великобританії Борис Джонсон визнав, що союзники України не вивчили уроки російської агресії, зробили для Києва замало і потрібно більше.

voenka2.jpeg

Він також запропонував шість кроків щодо порятунку України — серед них допомога з оборонкою, відмова Європи та США від російської нафти та газу, зміцнення східного флангу НАТО та санкції щодо Білорусі.

Головна сторінка The New York Times, яка 5 березня показувала життя у Маріуполі після бомбардувань та обстрілів, сьогодні запустила галерею фото щодо ситуації у різних містах України під час війни.

The Page зібрала новий огляд того, що пишуть європейські та американські медіа, висвітлюючи 11 днів активного російського вторгнення.

«Відчайдушний» заклик Зеленського про літаки

voenka8.jpeg

Видання Military.com повідомляє про заклик до Конгресу, в якому Володимир Зеленський просить США допомогти отримати більше військових літаків для його збройних сил та перекрити імпорт російської нафти. Щодо приватного відеозв'язку президент України звернувся до законодавців США, заявивши, що, можливо, вони востаннє бачать його живим. Видання наголошує на словах Зеленського про те, що він залишився в Києві — столиці, якій з півночі загрожує величезна російська бронетанкова колона.

Президент уже кілька днів просить створити над Україною безпольотну зону або надати йому більше бойових літаків.

Quote«Президент Зеленський зробив відчайдушну заяву», — сказав лідер більшості в Сенаті Чак Шумер.

За його словами, президент України хоче, щоб США спростили перекидання літаків східноєвропейським союзникам.

Quote«Я зроблю все можливе, щоб допомогти адміністрації з їхньою передачею», — запевнив Шумер.

Винищувачі вже їдуть в Україну

voenka4.jpeg

Держсекретар Ентоні Блінкен повідомив, що на розгляді перебуває питання про передачу винищувачів після його зустрічі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою на польсько-українському кордоні.

Quote«Ми обговорюємо це питання та працюємо над усім», — заявив Блінкен журналістам.

Пізніше Блінкен підтвердив, що США дали зелене світло країнам НАТО, якщо вони вирішать надати Україні винищувачі для війни з російськими окупантами.

Він також запевнив, що підтримка США України «не лише була безпрецедентною, й не лише продовжуватиметься, а й посилюватиметься».

Нафта, 10 мільярдів та безпілотники

voenka5.jpeg

Конгрес США працює над пакетом військової та гуманітарної допомоги Україні на суму $10 млрд. Шумер сказав Зеленському, що законодавці сподіваються швидко передати його до України.

Коли лідер республіканців у Сенаті Мітч МакКоннелл запитав, яких видів військової підтримки потребує його країна, Зеленський сказав, що найкориснішими будуть безпілотники, а також літаки.

Також під час розмови сенатор-демократ Джо Манчін із Західної Вірджинії запитав Зеленського, що він думає про заборону імпорту російської нафти до США. За словами сенатора, президент України відповів, що така заборона буде ефективною для тиску на Росію.

Республіканці та зростаюча кількість демократів, включаючи спікера Ненсі Пелосі, підтримують ідею заборони імпорту російської нафти. Адміністрація Байдена досі чинила опір цьому кроку, побоюючись зростання цін на заправках.

Зеленський закликав законодавців США ввести санкції щодо нафтогазового сектора Росії, якому досі вдавалося встояти проти посилених санкцій, запроваджених адміністрацією Байдена та іншими країнами.

Бояться смерті Зеленського

voenka7.jpeg

Як зазначає Military.com, американські законодавці стурбовані тим, що Зеленського можуть вбити внаслідок російського вторгнення. Вони також переживають, що український уряд, який зазнав нападу, не зможе функціонувати та отримувати допомогу.

Коли один із депутатів дипломатично запитав Зеленського, що станеться, якщо його вб'ють, він визнав, що має такі побоювання, але закликав Конгрес зробити все можливе, щоб допомогти Україні відбити напад Росії на його країну.

Сенатор Бен Сассе, республіканець від штату Небраска, сказав у своїй заяві:

Quote«Послання Зеленського просте: закрийте небо або дайте нам літаки».

Байден-воїн, Путін-руйнівник та Зеленський-Черчілль

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

BBC News називає Володимира Путіна «найруйнівнішим міжнародним лідером 21-го століття».

Видання вважає, що президент РФ став натхненником багатьох страждань — від Чечні до Криму, від Сирії до Солсбері, і прагне часом успішно перекроїти карту Європи, знесилити Організацію Об'єднаних Націй, послабити США та прискорити їхній розкол і занепад.

Як зазначає видання, Путін, очевидно, є більш грізним противником, з яким важче мати справу, ніж навіть із Леонідом Брежнєвим чи Микитою Хрущовим, радянським прем'єром під час кубинської ракетної кризи.

А ось Джо Байдена називають «воїном часів холодної війни», який присвятив своє президентство захисту демократії вдома та за кордоном. Прагнучи відновити традиційну повоєнну роль Америки як лідера вільного світу, він прагнув мобілізувати міжнародне співтовариство, запропонував військову допомогу Україні та ввів найжорсткіший режим санкцій, колись спрямований проти Путіна.

Водночас видання зазначає, що Володимира Зеленського хвалять і підносять, оскільки він пройшов шлях від коміка до колосу рівня Черчілля.

Реверанси Берліну та «наївний романтизм Зеленського»

voenka1.jpeg

Також BBC очікувано акцентує увагу на рішучості західних країн, зокрема Німеччини, яка направила в Україну протитанкові та зенітні комплекси (поклавши кінець політиці відмови від відправки зброї до зон активних бойових дій), призупинила проєкт газопроводу «Північний потік — 2», підтримала блокування SWIFT на Росії та навіть взяла на себе зобов'язання витратити 2% свого ВВП на витрати на оборону.

Найбільший напад на європейську державу від часів Другої світової війни зміцнив європейську рішучість. Пам'ятаючи про невдале виведення військ США з Афганістану та можливості президентства Трампа 2.0, європейські лідери, схоже, усвідомили, що вони більше не можуть так сильно покладатися на Вашингтон для захисту демократії під час максимальної небезпеки. Лідерство у вільному світі у цій кризі стало спільною справою.

На думку ВВС, наївно піддаватися романтизму промов Зеленського або надто радіти тому, як у соціальних мережах з'являються новини про вилучення російських суперяхт. Путін посилює війну.

voenka6.jpeg

Але останній тиждень надіслав Москві – а також Пекіну – сигнал про те, що післявоєнний міжнародний порядок все ще продовжує функціонувати, незважаючи на розгортання російської військової машини для його краху. Як у історії ніколи немає кінця, так немає кінця і ліберальній демократії.

Німеччина — Росії: ми дещо знаємо про нацизм

voenka9.jpeg

Sky News процитувало твіт Посольства Німеччини у Південній Африці у відповідь на твіт російського посольства про те, що Москва «бореться з нацизмом в Україні», заявивши:

Quote«На жаль, ми певною мірою експерти з нацизму».

Московській риториці це, звичайно ж, не заважає, і російськими ЗМІ продовжують розганяти тему нацистів в Україні, які прикриваються мирними жителями.

У своєму повідомленні Російське посольство стверджувало, що отримало «велику кількість листів солідарності» від південноафриканців.

Також Sky News цитує Держсекретаря США Ентоні Блінкена, який заявив сьогодні, що США отримали достовірні повідомлення про навмисні напади Росії на мирних жителів України. За його словами, Вашингтон документує ці повідомлення, щоб допомогти відповідним організаціям у розслідуванні потенційних військових злочинів.

Quote«Ми бачили дуже достовірні повідомлення щодо використання певної зброї. Що ми робимо прямо зараз, так це документуємо все це, збираємо все воєдино, дивимося на це та стежимо за тим, щоб люди та відповідні організації та установи розслідували, чи були скоєні чи скоєні військові злочини», — заявив він.

Путін брехав навіть своїм: Кремль шокований

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Видання Mail.Online наводить слова джерела, близького до Кремля, яке стверджує, що Володимир Путін тримав свій кабінет у невіданні щодо своїх планів вторгнення в Україну, а офіційні особи були не готові до рівня міжнародних санкцій щодо Росії.

Російський кабінет знав, що російський лідер планував визнати два сепаратистські регіони на сході України, але був шокований, дізнавшись, що він вторгся на територію всієї країни. Багато високопоставлених кремлівських чиновників не були готові до масштабів економічних санкцій Заходу проти Москви.

Quote«Це п...ць. Вони збожеволіли!» — повідомило джерело сайту.

Урядовці хотіли піти у відставку на знак протесту проти цього кроку, але побоювалися, що це буде сприйнято Путіним як державна зрада, сказало джерело, додавши:

Quote«Відставка призведе лише до тюремного табору».

Кремлівський інсайдер зазначив, що «ніхто не прораховував» суворі фінансові санкції Заходу, такі як заборона російським банкам на використання банківської системи SWIFT, тому що Путін тримав свої плани вторгнення в секреті від більшої частини керівництва.

Приголомшені навіть голова армії РФ та ФСБ

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Mail.Online зазначає, що володіє інформацією про групу вищих чиновників із 14 чоловіків та однієї жінки в уряді Путіна, які були приголомшені його планами щодо вторгнення в Україну.

Це найвпливовіші люди в Кремлі, включаючи голову армії та служби безпеки, які, як стверджується, дуже побоювалися наслідків російського вторгнення в Україну та розрухи, яка буде.

MailOnline отримало повідомлення, що вищі помічники навряд чи коли-небудь виступлять проти Путіна, тому що він зробив їх казково багатими на нагороду за їхнє кумівство, і вони, як і раніше, відчувають жахливий страх перед кремлівським диктатором.

До цієї групи входить екс-голова ФСБ Патрушев — головний ляльковод Ради безпеки, який, як багато хто, переконав 69-річного Путіна в тому, що Україна наповнена нацистами. Стверджується, що він також прагне того, щоб його син Антон Патрушев, 44 роки, нинішній міністр сільського господарства, став можливим наступником Путіна.

Серед «шокованих вторгненням» — і 59-річний прем'єрміністр Сергій Кирієнко, який також розглядається як майбутній кандидат на найвищу посаду у разі погіршення здоров'я Путіна, хоча він поки що не є членом Ради безпеки.

А міністр оборони Сергій Шойгу та начальник штабу оборони Валерій Герасимов, які також входять до списку, наведеного виданням, запевняли міністра оборони Великобританії Бена Уоллеса в Москві ще у лютому 2022 року, що вторгнення не буде.

Війна була «особистим рішенням Путіна»

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Видання пише, що думка Шойгу та Герасимова не враховувалася на початку війни, або як це називають у Росії — «спеціальної військової операції», оскільки це було особистим рішенням Путіна.

Один кремлівський інсайдер сказав:

Quote«Якщо Путін і довіряє їм управління Росією, ця довіра явно обмежена — він більше не сидить поруч із ними на зустрічах віч-на-віч».

Оскільки оточення Путіна не уявляло собі повномасштабну війну (яку державним ЗМІ наказано називати «спеціальною військовою операцією», а не війною чи вторгненням), російський уряд не зміг передбачити нищівного удару по країні від західних санкцій.

Джерела видання повідомляють, що майже вся група, яка входить до складу впливової ради безпеки Росії, знає, що їм загрожує ув'язнення, якщо вони коли-небудь наважаться висловитися. Але вони також живуть у страху, що вони та їхні сім'ї втратять розкішний спосіб життя та особисті статки.

Вищий ешелон Росії тремтить у страху: героїв не залишилося

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Експерти кажуть, що технічно кабінет може зупинити Путіна, якщо всі вони відмовляться йому підкорятися. Але є побоювання, що вони ніколи не діятимуть за змовою, щоб покласти край війні, хоча більшість із них вважають російське вторгнення «божевіллям».

Помічникам загрожує втрата всього, якщо Путін колись втратить контроль або якщо вони підуть зі своїх постів. Вони також знають, що вони самі можуть опинитися під судом через свою роль соратників кремлівського лідера, якщо він втратить владу.

Видання цитує Західного дипломата, що двічі працював у Москві:

Quote«Путін розбестив весь вищий ешелон Росії. Вони обіймали вищі посади, вірно служили Путіну, їм було дозволено доїти систему».

Також наводяться слова політичного аналітика та колишнього спічрайтера Аббаса Галлямова, який стверджує, що переворот з метою повалення Путіна малоймовірний, незалежно від того, наскільки параноїдальною його поведінка може бачитися зовнішньому світу або навіть його власним поплічникам:

Quote«Було б неправильно очікувати від них якихось рухів. Еліта завжди боялася Путіна, а тепер боїться ще більше. Якщо він готовий бомбити Київ, він може посадити їх у в'язницю — і не тільки це. Усі вони знають про камери катувань. Героїв не лишилося».

Замість висновків. Захід, схоже, готовий допомогти Україні закрити небо самотужки, офіційно не починаючи війну. Надію також викликає те, що Європа та США обговорюють питання відмови від російської нафти та газу та ще жорсткіших санкцій, які задушать російську економіку. Звичайно ж, Україні дуже потрібні винищувачі, бо бомбардування тривають, і Путін, очевидно, не готовий зупинятися, поки не виснажить весь військовий потенціал Кремля.

Розкол і шок в оточенні диктатора РФ вселяє мало надії, тому що чекати від цих людей реальних дій не варто — вони надто бояться репресій та втрати багатого та ситного життя. Але той факт, що в них відкрилися очі на реальну ситуацію, все ж не найгірша новина.

Україна ж продовжує відбивати атаки окупантів, борючись за свою свободу та сподіваючись, що Захід теж прозрів і посилить свою підтримку. Тому що на Києві кривавий диктатор, який ще нещодавно планував після бліцкригу в Україні поставити англосаксів на коліна, точно не зупиниться. І це чудово розуміють сусідні країни — Литва та Польща ще 5 березня заявили, що почали сумніватися у сенсі та безпеці НАТО та вже не вірять, що Альянс може їх захистити.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉