Facebook Pixel

«Морські котики» США на шляху до Києва та агонія Кремля: дайджест західних ЗМІ на 5 березня

У суботу, 5 березня, західні ЗМІ знову майорять заголовками, відео та матеріалами на перших сторінках видань про війну в Україні. Наприклад, головна сторінка The New York Times одразу вмикає відео обстрілів у Маріуполі, висвітлюючи те, як жителі міста виживають без води та електрики.

znimok-ekrana-2022-03-05-o-163728.png

Партнерів НАТО по Альянсу знервувало останнє звернення президента Володимира Зеленського від 4 березня, де він звинувачував блок у тому, що той відмовою закрити небо фактично підтримує війну РФ проти українського народу.

За нашими джерелами, у дипломатичних та політичних колах сусідів України точаться розмови про те, що такою поведінкою НАТО демонструє, що не зможе у разі розширення агресії Кремля на Литву чи Польшу захистити навіть чинних членів Альянсу.

Американські громадяни, тим не менш, вважають, що влада США має надати Києву всю можливу допомогу, включно із закриттям неба від НАТО. Ветерани війни в Іраку, морські піхотинці, тим часом, готові вилетіти до України воювати як добровольці.

The Page зібрала свіжий огляд того, що пишуть європейські та американські медіа, висвітлюючи 10 днів активного російського вторгнення.


«Морські котики» збираються до України

Як повідомляє NEW York Times, багато американських ветеранів говорять, що зараз готуються приєднатися до війни в Україні, натхненні запрошенням президента країни Володимира Зеленського, який раніше цього тижня оголосив про створення «інтернаціонального легіону» і попросив добровольців з усього світу, щоб допомогти захистити свій народ від Росії.

Видання взяло інтерв'ю у кількох ветеранів, які готові приєднатися до іноземного легіону в Україні. Один із них, Гектор, служив в Іраку як морський піхотинець Сполучених Штатів. У п'ятницю він сів у літак у якості волонтера в Україні.

Фото: NYT

Фото: NYT

Ще один колишній морський піхотинець з Тампа-Бей, штат Флорида, який попросив не розкривати своє ім'я з міркувань безпеки, сказав:

Quote«Санкції можуть допомогти, але санкції не можуть допомогти зараз, а люди потребують допомоги прямо зараз. Я можу допомогти зараз».

Також видання наводить слова Девіда Рібардо, колишнього армійського офіцера, який нині володіє бізнесом з управління нерухомістю в Аллентауні, штат Пенсільванія. Він стверджує, що ветерани та інші люди буквально заполонили соціальні мережі, бажаючи приєднатися до боротьби, і йому довелося працювати над тим, щоб відсіяти тих, хто має цінні бойові чи медичні навички, від людей, яких він назвав «бойовими туристами, які не мають належного досвіду та які не будуть корисні». Він також зазначив, що його групі також довелося прочесати низку екстремістів.

Канаду налякав новий репресивний закон РФ

Канадська державна телекомпанія CBC/Radio-Canada зробила заяву, у якій стверджує, що дуже стурбована новим законом, ухваленим у Росії, який, мабуть, криміналізує незалежне висвітлення поточної ситуації в Україні та Росії.

Quote«У світлі цієї ситуації та побоюючись ризику для наших журналістів та співробітників у Росії, ми тимчасово призупинили наші репортажі з місць у Росії, поки ми не отримаємо роз’яснень щодо цього закону», — пише видання.

Водночас канадці запевнили, що приєднуються до інших ЗМІ у боротьбі за свободу преси та безперешкодний доступ до точної, незалежної журналістики в Україні та РФ.

Україна виграє, росіяни тікають від Путіна

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив BBC, що переконаний, що Україна може виграти війну з Росією. Він відзначив «надзвичайну стійкість» українського народу та додав, що війна вже не пішла так, як міг би запланувати лідер Кремля Володимир Путін.

https://www.bbc.com/news/av-embeds/60626921/vpid/p0bsnvm9

Держсекретар запевнив, що міжнародне співтовариство готове зробити все можливе, щоб допомогти Україні, а також чинити «болісний тиск на Росію, щоб вона припинила цю війну, яку розпочав Володимир Путін».

На запитання, чи він переконаний, що Україна може перемогти, Блінкен відповів: «Згодом, безумовно».

BBC також пише, что до прикордонного міста Вааліма у 190 милях (305 км) на Схід від Гельсинки почали прибувати автобуси та автомобілі з росіянами. Видання зазначає, що поток поки невеликий, але постійний.

Деяким людям не терпиться залишити Росію, тому що ходять чутки про те, що уряд президента Володимира Путіна може незабаром запровадити військовий стан для боротьби з демонстраціями проти вторгнення в Україну.

Фото: BBC

Фото: BBC

Оскільки рейси до Європи зупинені, єдиний вихід із країни — машиною чи потягом. Так, у Гельсінкі прибувають поїзди з Санкт-Петербурга з сотнями людей, які прагнуть тікати з Росії. Більшість поїздів повністю заброньовані, а ціни на квитки стрімко зростають.

Агонія Кремля: Москва звинуватила Захід у бандитизмі

Sky News повідомляє про те, що Росія звинуватила Захід у «економічному бандитизмі». Видання цитує слова Дмитра Пєскова, спікера Кремля, котрий обвинув західних лідерів у тому, що вони «вчиняють як бандити» у відповідь на вторгнення в Україну.

Пєсков заявив, що Захід причетний до «економічного бандитизму» проти Росії та попередив, що Москва відповість. Він не уточнив, чим саме, але сказав, що це відповідатиме інтересам Росії.

Quote«Це не означає, що Росія ізольована», — зауважив Пєсков.

За його словами, світ надто великий для Європи та Америки, щоб ізолювати країну, «а надто таку велику, як Росія».

Він також застеріг США від запровадження санкцій щодо експорту енергоресурсів із Росії. за його словами, це сильно вдарить по ринках.

Американський народ не хоче кривавої нафти та вимагає захистити Київ

Видання Reuters ділиться результатами опитування, яке воно провело спільно з міжнародною дослідницькою групою Ipsos 3-4 березня. Його результати показали, що переважна більшість американців, прихильників обох партій, вважають, що Сполучені Штати мають припинити купувати російські нафту та газ і працювати з НАТО над створенням безпольотної зони для захисту України від ударів з повітря з боку Росії.

Фото: Reuters

Фото: Reuters

Згідно з опитуванням, обурення американських громадян вторгненням Росії в Україну зростає, й останніми днями воно все частіше пов'язане з російськими бомбардуваннями житлових будинків. Це змушує Джо Байдена вживати більш агресивних дій проти Москви, хоча він і відмовився від ідеї безпольотної зони над Україною через ризик відкритого конфлікту між силами НАТО та Росією.

Згідно з опитуванням, близько 74% американців, у тому числі переважна більшість республіканців і демократів, заявили, що США та їхні союзники з Організації Північноатлантичного договору мають запровадити безпольотну зону в Україні.

Водночас 80% американців заявили, що Сполучені Штати мають припинити купувати російську нафту. Білий дім у п'ятницю заявив, що розглядає можливість скорочення імпорту російської нафти в США, хоч й діє обережно, побоюючись різкого стрибка цін на бензин, що призведе до високої інфляції.

Але ціни не лякають обурених американців: близько 62% респондентів заявили, що готові платити більше за паливо і газ, щоб захистити ще одну демократичну країну. 72% респондентів вважають, що США мають надати Україні зброю.


Замість висновку. Скоріше за все, ми отримаємо більш жорсткі дії США та НАТО у відповідь на агресію РФ. Якими будуть ці дії та чи піде Альянс на офіційне закриття неба над Україною, поки невідомо. Тим часом на Росії наростає паніка через можливий воєнний стан, зростаючі ціни та зникнення соціально важливих товарів з полиць магазинів.

Новий закон, що не дає висвітлювати правдиво ситуацію із вторгненням російських військ, поділив громадян РФ на тих, хто спішно виїжджає з країни, тих, хто вважає, що ізоляція то навіть на краще, і ніхто Москві не потрібен (привіт флешбеками з СРСР), та тих, хто залишається боротися за нову та кращу Росію.

The Page вже писала, що крах політичної та економічної системи Кремля — саме те, на що дуже чекає Захід, не готовий до прямої війни НАТО-РФ. Тим часом народ України продовжує боронити свою землю всіма силами, які в нього є.

Подякувати 🎉