Facebook Pixel

Режим тиші оголошується в Маріуполі та Волновасі (НОВЕ ОНОВЛЕННЯ)

Міноборони РФ повідомило, що в суботу, 5 березня, з 9 години ранку за київським часом оголошується режим тиші та відкриваються гуманітарні коридори для виходу мирних жителів із Маріуполя та Волновахи.

«Гуманітарні коридори та маршрути виходу узгоджені з українською стороною», – йдеться у повідомленні.

«Наразі йде визначення часу відкриття гуманітарного «зеленого» коридору та початку режиму тиші для Маріуполя. Це дозволить розпочати відновлення критичної інфраструктури міста – світло, вода та мобільний зв'язок. Також буде можливість забезпечення Маріуполя продуктами та медикаментами першої необхідності. Найближчим часом інформація буде доповнена », — повідомив мер міста Вадим Бойченко в телеграм-каналі міськради Маріуполя.

ОНОВЛЕННЯ. Маріупольська міськрада повідомила про початок евакуації мирного населення. З 9:00 до 16:00 буде встановлено режим тиші. З 11:00 розпочинається евакуація мирного населення. Як гуманітарний «зелений» коридор обрано маршрут Маріуполь – Микільське – Розівка – Пологи – Оріхів – Запоріжжя.

Евакуація населення буде з трьох локацій муніципальними автобусами:

  • СК «Іллічівець» (пр. Нахімова, 53)
  • Драматичний театр (Театральна площа, 1)
  • Кальміуська районна адміністрація — (пр. Металургів, 193)

Також слідуючи маршруту гуманітарного коридору в період тиші (з 9:00 до 16:00), можна буде виїхати з міста на особистому транспорті. Велике прохання до всіх водіїв, які виїжджають із міста, максимально сприяти евакуації мирного населення.

Відхилятись від маршруту гуманітарного коридору категорично забороняється.

НОВЕ ОБНОВЛЕННЯ. У зв'язку з тим, що російська сторона не дотримується режиму тиші і продовжила обстріл як самого Маріуполя, так і його околиць, з метою безпеки евакуація населення переноситься, повідомила міськрада Маріуполя о 12:42.

Просимо всіх маріупольців розходитись і прямувати до місць укриття. Додаткову інформацію про евакуацію буде розміщено найближчим часом. Наразі йдуть переговори з російською стороною щодо встановлення режиму тиші та забезпечення безпечного гуманітарного коридору.

Об 11:45 РФ розпочала обстріл Волновахи з важкого озброєння, незважаючи на домовленість про створення гуманітарних коридорів. Про це повідомила віцепрем'єр-міністр – міністр із питань реінтеграції ВОТ Ірина Верещук.

«Росія порушила всі домовленості навіть за посередництва Червоного Хреста», – констатувала Верещук

Також у напрямку Маріуполь – Запоріжжя ведуться бої, які унеможливлюють рух колони з евакуйованим населенням.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉