Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Через брак валюти росіяни переходять на розрахунки в золотих зливках

Росіяни переходять на платежі в золотих зливках. Фото: pixabay.com

Росіяни переходять на платежі в золотих зливках. Фото: pixabay.com

Президент РФ Путін підписав закон про скасування ПДВ на інвестиційне золото для фізичних осіб, щоб стимулювати розрахунки фізособами в зливках дорогоцінних металів на тлі високої інфляції та дефіциту іноземної валюти.

Текст закону опубліковано на офіційному порталі правової інформації.

Закон звільняє від ПДВ операції з продажу фізособам кредитними організаціями дорогоцінних металів у зливках, вилучених зі сховищ. Це стосується всіх угод, починаючи з 1 березня 2022 року. Отже, закон має зворотну силу.

Раніше придбання громадянами РФ дорогоцінних металів оподатковувалося ПДВ за ставкою 20%, за винятком монет. ПДВ поширювався й на зливки, що вилучаються зі сховищ банку.

У пояснювальній записці до закону зазначається, що така система є основною перешкодою для використання дорогоцінних металів громадянами як інструменту інвестування та дедоларизації економіки.

Нагадаємо, що Банк Росії обмежив росіянам доступ до готівкової іноземної валюти. ЦБ РФ встановив тимчасовий порядок видавання коштів із валютних вкладів чи рахунків громадян. Накладається заборона на зняття понад $10 тис. із валютних вкладів. Зняти можна й більше коштів, проте решту грошей видадуть у рублях за курсом на день видачі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини