Україна відновила видобуток золота

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Єдине в Україні золотодобувне підприємство з підтвердженими запасами — Мужіївський золоторудник (Берегівський район Закарпатської області) — відновило роботу після 15 років простою. Про це повідомила Закарпатська ОДА.

Видобуток на руднику вестиме компанія Avellana Gold.

На підприємстві спочатку перероблятимуть руди, які залишилися від видобутку золота в попередні роки роботи. Вони й досі зберігаються на території фабрики.

Telegram Logo

«Проєкт має не стільки діловий, скільки екологічний складник. Головне, що ми позбавимося небезпечних відвалів, яких практично 130 тис. тонн і які сьогодні створюють проблему екологічній системі регіону», — говорить голова Закарпатської ОДА Олексій Петров.

202010211153082.jpg

Як повідомив глава українського представництва Avellana Gold Андрій Смолін, компанія побудувала збагачувальну фабрику, на якій працюють 30 осіб. Планується щорічно переробляти 500 тис. тонн руди й відраховувати до бюджету 250 млн грн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Крім золота, компанія також добуватиме цинк. Заявлено, що в результаті Україна може відмовитися від його імпорту.

Розвідані запаси Мужіївського родовища оцінювалися в 55 тонн золота й 1 млн тонн цинку та свинцю.

pl6rc3-ldlfnajxofm5ykzhsogwoghmfx67wilv.jpg

Контекст. Кіпрська компанія Avellana Gold займається видобутком дорогоцінних металів у країнах Східної Європи. З 2016 року працює в Україні. Придбала два підприємства з ліцензіями на видобуток і розвідку поліметалевих руд у Західній Україні — «Західну геологорозвідувальну компанію» та «Карпатську рудну компанію». Інвестувала $150 млн у Мужіївське родовище.

На початку цього року Західний апеляційний господарський суд визнав незаконним і скасував рішення про санацію (відновлення) збанкрутілого видобувного підприємства «Закарпатполіметали». Ініціатором санації виступала компанія Gofer Mining PLC, яка публічно називала себе інвестором. Суд показав її неспроможність для відновлення підприємства та видобутку цінних металів на Мужіївському родовищі.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини