Єдине в Україні золотодобувне підприємство з підтвердженими запасами золота — Мужіївський золоторудник (Берегівський район Закарпатської області) — відновило роботу після 15 років простою. Про це повідомила Закарпатська ОДА.
Видобуток на руднику вестиме компанія Avellana Gold.

На підприємстві спочатку перероблятимуть руди, які залишилися від видобутку золота в попередні роки роботи. Вони й досі зберігаються на території фабрики.
«Проєкт має не стільки діловий, скільки екологічний складник. Головне, що ми позбавимося небезпечних відвалів, яких практично 130 тис. тонн і які сьогодні створюють проблему екологічній системі регіону», — говорить голова Закарпатської ОДА Олексій Петров.

Як повідомив глава українського представництва Avellana Gold Андрій Смолін, компанія побудувала збагачувальну фабрику, на якій працюють 30 осіб. Планується щорічно переробляти 500 тис. тонн руди й відраховувати до бюджету 250 млн грн.
Крім золота, компанія також добуватиме цинк. Заявлено, що в результаті Україна може відмовитися від його імпорту.
Розвідані запаси Мужіївського родовища оцінювалися в 55 тонн золота й 1 млн тонн цинку та свинцю.

Контекст. Кіпрська компанія Avellana Gold займається видобутком дорогоцінних металів у країнах Східної Європи. З 2016 року працює в Україні. Придбала два підприємства з ліцензіями на видобуток і розвідку поліметалевих руд у Західній Україні — «Західну геологорозвідувальну компанію» та «Карпатську рудну компанію». Інвестувала $150 млн у Мужіївське родовище.
На початку цього року Західний апеляційний господарський суд визнав незаконним і скасував рішення про санацію (відновлення) збанкрутілого видобувного підприємства «Закарпатполіметали». Ініціатором санації виступала компанія Gofer Mining PLC, яка публічно називала себе інвестором. Суд показав її неспроможність для відновлення підприємства та видобутку цінних металів на Мужіївському родовищі.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист