Facebook Pixel

Світовий попит на ювелірні вироби впав на рекордні 39% — WGC

За час пандемії коронавірусу та її негативного впливу на економіку загальносвітовий попит на золото в першому кварталі 2020 року склав майже 1,1 тис. тонн, що на 1% більше за минулорічний показник в аналогічному періоді. Загалом попит тримався саме через пандемію, адже інвестори вважають золото безпечним активом. Це призвело до зростання ціни на дорогоцінний метал до восьмирічного максимуму.

Водночас попит на ювелірні вироби різко знизився на 39% і досягнув рекордного мінімуму — близько 325 тонн. На ринку Китаю, який є найбільшим споживачем ювелірних виробів, попит впав на 65%, йдеться у звіті World Gold Council (WGC).

chart.jpeg

Утім, центробанки продовжують накопичувати дорогоцінний метал. На тлі волатильності ринку в першому кварталі світові запаси золота зросли на 145 тонн.

Водночас загальний об'єм пропозиції золота за перші три місяці року скоротився на 4% — причиною цього стали обмежувальні заходи, пов'язані з пандемією COVID-19, які негативно вплинули на видобування та переробку золота.

Контекст. Квітневі ф'ючерси на золото під час торгів 24 березня на біржі Comex подорожчали на 6%, або більш ніж на $93 — до $1,6 тис. за унцію. Це найбільше зростання ціни в доларовому вираженні за всю історію спостережень, які почалися в листопаді 1984-го.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉