Facebook Pixel

З сайтів Пентагону зникає контент про Голокост, сексуальне насильство та запобігання самогубствам

З сайтів Пентагону зникає контент про Голокост, сексуальне насильство та запобігання самогубствам

З сайтів Пентагону зникає контент про Голокост, сексуальне насильство та запобігання самогубствам

Статті про Голокост, 11 вересня 2001 року, поінформованість про рак, сексуальне насильство та запобігання самогубствам та інші десятки тисяч текстів вже видалені або позначені для видалення з сайтів Пентагону. Це відбувається за наказом міністра оборони США Піта Геґсета, повідомляє CNN.

Більш ніж 24 тисячі статей на межі зникнення

База даних, отримана CNN, свідчить, що понад 24 тис. статей можуть бути відредаговані або видалені. Багато з них вже зникли. Очищення виходить за рамки простого видалення зображень із візуальної бази даних Пентагону, відомої як DVIDS, і включає статті з більш ніж 1000 веб-сайтів, розміщених у відділі. Раніше Пентагон заявив, що він буде видаляти новини та тематичні статті, які сприяють різноманітності, справедливості та інклюзії (DEI).

Прессекретар Пентагону Джон Улліот стверджує, що Міністерство оборони «задоволене швидким виконанням» Пентагоном директиви про видалення контенту DEI з усіх платформ.

«У рідкісних випадках, коли вміст видаляється — навмисно чи помилково — поза чітко окресленою сферою застосування директиви, ми інструктуємо компоненти, і вони виправляють вміст, щоб він відзначав наших героїв за їхню віддану службу разом із їхніми співвітчизниками. Крапка», — заявив Улліот.

Хто видаляє тексти з сайтів Пентагону

Більшу частину контенту видаляли не люди, а автоматизований сценарій, запущений публічними вебадміністраторами Міноборони.

Це узгоджується з запискою Геґсета від 27 лютого, в якій говориться, що медіапідрозділ Міноборони, Defense Media Activity, «підтримуватиме систематичне видалення контенту» з багатьох платформ Пентагону.

Які статті видаляє Пентагон

Але десятки статей, що позначені для видалення або вже видалені, не мають видимого зв’язку з програмами DEI:

Принаймні шість статей, які вже видалено, стосуються Голокосту і тепер чомусь містять слово "DEI" у своїй URL-адресі:

  • Серед видалених — стаття про Кітті Сакс, яка пережила Голокост і згадує його як «спонсороване державою, системне переслідування та знищення європейського єврейства».
  • Стаття про Тиждень пам'яті жертв Голокосту.
  • Стаття під назвою «Погляд курсанта: Дні пам’яті про Голокост».
Стаття про Кітті Сакс, що пережила Голокост, зникла з сайту Пентагона

Стаття про Кітті Сакс, що пережила Голокост, зникла з сайту Пентагона

Гендиректор Ліги проти наклепу Джонатан Грінблатт сказав, що «стурбований повідомленнями, що Міністерство оборони видалило контент, пов’язаний з Голокостом, включно з історіями тих, хто вижив, з позначкою "DEI".

Також були видалені статті, пов’язані з пам’яттю про 11 вересня 2001 року, у тому числі розповіді військовослужбовців про свою службу та про те, де вони були цього дня.

Видалені статті про рак — зокрема ті, що стосуються місяця боротьби з раком молочної залози та раку товстої кишки.

Було видалено кілька статей про сексуальне насильство. Вони теж тепер містять "DEI" в URL-адресі.

404 на сайтах Пентагона

404 на сайтах Пентагона

Статті про запобігання самогубствам також були видалені, наприклад:

  • «Вірджинія опублікувала статистику самогубств ветеранів за штатами»;
  • «Альянс із запобігання самогубствам зосереджується на військових, ветеранах»;
  • «Ресурси із запобігання самогубствам, які можуть допомогти».

Останні дві статті тепер містять "DEI".

Вміст, видалений або позначений для видалення, також містить тисячі статей про багаторічні військові здобутки жінок, ЛГБТ, кольорових людей та історичних діячів.

Наприклад, видалена біографія Джекі Робінсона, першого темношкірого бейсболиста Вищої ліги і активіста руху за громадянські права, який також був військовим під час Другої світової.

Пентагон видалив текст про Джекі Робінсона, першого темношкірого бейсболіста Вищої ліги і борця за громадянські права

Пентагон видалив текст про Джекі Робінсона, першого темношкірого бейсболіста Вищої ліги і борця за громадянські права

Пентагон видалив навіть біографію відомої акторки, що у Другу світову була морською піхотинкою

Користувачі X (екствіттера) помітили, що під видалення потрапила також біографія відомої акторки Беа Артур, однієї з героїнь колись популярного сіткому «Золоті дівчата».

Берніс Френкель — як її звали насправді — у Другу світову однією з перших приєдналася до Жіночого резерву Корпусу морської піхоти США. Беа не зробила великої військової кар’єри, але проклала шлях для майбутніх жінок-морських піхотинців.

Беа Артур, одна з перших морських піхотинок США і відома зірка. Стаття про неї теж видалена

Беа Артур, одна з перших морських піхотинок США і відома зірка. Стаття про неї теж видалена

Вона з посестрами, яких зневажливо називали «гламаринами» — від слів "glamorous" (гламурна) та "Marines" (морські піхотинці) — зазнавали постійних утисків з боку чоловіків-військових.

Quote«Як і більшість морських піхотинців, коли це питання вперше постало, я не вірив, що жінки можуть бути корисними в Корпусі морської піхоти... Відтоді я змінив свою думку», — визнав генерал Томас Голкомб, тодішній командувач Корпусу морської піхоти США.
Подякувати 🎉