Facebook Pixel

Вступ в НАТО та вихід на кордони 91-го: що говорив Гегсет про Україну під час «Рамштайну»

Новопризначений глава Пентагону, а в минулому військовий і ведучий Fox News Піт Гегсет взяв участь у засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн», яке вперше пройшло не під головуванням США. Це перша закордонна поїздка Гегсета на посаді, під час якої він зробив чимало гучних заявив, зокрема й щодо України.

Про найцікавіші з них розповідає The Page.

Кровопролиття має припинитися

Виступаючи перед зустріччю в Брюсселі, Гегсет зазначив, що конференція проходить «в критичний момент». Також він озвучив чітку позицію США щодо російсько-української війни:

Quote«Кровопролиття має припинитися, і ця війна має закінчитися».

За словами глави Пентагону, для президента США Дональда Трампа «припинення бойових дій і досягнення стійкого миру є головним пріоритетом», і він має намір «всадити за стіл переговорів як росію, так і Україну».

Піт Гегсет. Фото: Вікіпедія

Піт Гегсет. Фото: Вікіпедія

Повернення кордонів 1991 року — нереалістичний сценарій для України

Гегсет заявив, що повернення кордонів України до 2014 року, тобто до анексії Криму та війни на Донбасі, є «нереалістичним». Крім того, за його словами, «гонитва за цією ілюзорною метою лише продовжить війну та спричинить ще більше страждань».

Quote«Ми хочемо суверенної та процвітаючої України. Але для початку треба визнати, що повернення до кордонів України до 2014 року є нереальною метою», — сказав міністр оборони США.

Вступ України в НАТО — недосяжна мета

Не вірить Гегсет і у вступ України в НАТО. На його думку, членство в Альянсі «не є реалістичним результатом».

Quote«США не вірять, що членство України в НАТО є реалістичним результатом врегулювання шляхом переговорів», — вважає глава Пентагону.

Водночас очільник американського оборонного відомства заявив, що будь-який тривалий мир має включати надійні гарантії безпеки, щоб гарантувати, що війна не почнеться знову. Але, за його словами, будь-які гарантії не повинні надаватися через членство в НАТО.

Піт Гегсет та Рустем Умєров. Фото з фейсбук-сторінки Умєрова

Піт Гегсет та Рустем Умєров. Фото з фейсбук-сторінки Умєрова

Натомість вони мають підтримуватися боєздатними європейськими та неєвропейськими військами, на яких не поширюватимуться гарантії НАТО за статтею 5.

Попри це, Гегсет також виключив введення американських військ в Україну.

Європа повинна надати Україні переважну частку допомоги

Міністр оборони Сполучених Штатів сказав, що захист європейської безпеки має бути обов’язком для європейських країн-членів НАТО. Окрім цього, Європа, на переконання Гегсета, «має надати переважну частку майбутньої летальної та нелетальної допомоги Україні».

Quote«Це означає жертвувати більше боєприпасів і обладнання, використовувати порівняльні переваги, розширювати свою оборонну промислову базу і, що важливо, зрівнятися з вашими громадянами щодо загроз, з якими стикається Європа», — говорить очільник Пентагону.

США не можуть бути зосереджені лише на безпеці в Європі

В доповнення до попередньої тези Гегсет сказав, що він хоче «прямо й недвозначно заявити, що суворі стратегічні реалії заважають Сполученим Штатам зосереджуватися насамперед на безпеці в Європі».

Quote«Сполучені Штати стикаються з непрямими загрозами нашій батьківщині. Ми повинні, і ми зосереджуємось, на захисті наших власних кордонів», — каже міністр оборони США.

Очільник Пентагону каже, що Штати стикаються з рівним конкурентом у вигляді комуністичного Китаю. Він, за словами Гегсета, має можливості та намір «загрожувати нашій батьківщині» та основним національним інтересам Вашингтона в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Піт Гегсет. Фото: скриншот з трансляції

Піт Гегсет. Фото: скриншот з трансляції

Quote«США надають пріоритет стримуванню війни з Китаєм у Тихому океані, визнаючи реальний дефіцит ресурсів і вдаючись до компромісів у забезпеченні ресурсами, щоб гарантувати, що стримування не провалиться. Оскільки Сполучені Штати приділяють першочергову увагу цим загрозам, європейські союзники повинні лідирувати на фронті», — підкреслив американський міністр оборони.

Він також зазначив, що протягом першого тижня перебування на посаді побачив «обнадійливі ознаки» того, що Європа бачить загрозу, розуміє, що потрібно зробити, і «починає виконувати це завдання». Зокрема, глава Пентагону похвалив Швецію і Польщу.

Quote«Наш трансатлантичний альянс проіснував десятиліттями, і ми цілком сподіваємося, що він збережеться для майбутніх поколінь. Але це станеться не просто так. Це вимагатиме від наших європейських союзників вийти на арену та взяти на себе відповідальність за звичайну безпеку на континенті», — заявив Піт Гегсет.

США не терпітимуть незбалансовані відносини, які заохочують залежність

Завершуючи свій виступ, міністр оборони США підкреслив, що його країна віддана НАТО, але не буде терпіти дисбалансу.

Quote«Сполучені Штати більше не будуть терпіти незбалансовані відносини, які заохочують залежність. Швидше, наші стосунки будуть націлені на розширення можливостей Європи нести відповідальність за власну безпеку. Нашою політикою надалі буде чесність, але лише в дусі солідарності», — наголосив Гегсет.
Подякувати 🎉