Facebook Pixel

НАТО потрібні ще 35-50 додаткових бригад, щоб повністю захиститися від росії

За новими планами НАТО, альянсу потрібні ще від 35 до 50 додаткових бригад, щоб мати змогу захиститися від нападу з боку росії. До кожної бригади мають входити 3-7 тис. військових, тому додаткові підрозділи можуть стати серйозним викликом для НАТО. Про це пише Reuters з посиланням на власні джерела у військовій сфері.

Як країни НАТО готуються захищатись від росії

Німеччина планує вчетверо збільшити потужності своєї ППО, що також вказує на зміцнення позицій НАТО перед ймовірною загрозою з боку росії.

На саміті у Вільнюсі у 2023-му лідери НАТО погодили перші великі оборонні плани альянсу за більш ніж тридцять років. Нині офіційні особи перетворюють плани в документах на конкретні військові вимоги.

На саміті у Вашингтоні 9-11 липня 2024 року країни НАТО мають отримати оновлену інформацію про плани. Зокрема, офіційний представник альянсу заявив, що військові планувальники НАТО визначили «детальні вимоги до військ і озброєнь, необхідних для захисту».

Quote«Протиповітряна та протиракетна оборона, далекобійне озброєння, матеріально-технічне забезпечення, а також великі наземні маневрені формування є одними з наших головних пріоритетів», – додав чиновник.

Досі незрозуміло, звідки союзники НАТО зможуть набрати військових для 35-50 додаткових бригад. Теоретично, війська можуть перевести з інших частин збройних сил чи набрати додаткових солдатів, або ж члени НАТО можуть поєднати ці варіанти.

Нагадаємо, напередодні вашингтонського саміту країни НАТО обговорюють пропозицію генсека альянсу Єнса Столтенберга фінансувати військову допомогу Україні на тому ж рівні, що й до великої війни – €40 млрд на рік.

Подякувати 🎉