Facebook Pixel

Google оголосила війну фейкам про українців, які були змушені втікати від війни в інші країни

Google оголосила про започаткування ініціативи, націленої на боротьбу з фейками про українських біженців. Вона стартує наступного тижня в низці європейських країн, з-поміж яких Польща, Чехія та Словаччина, і триватиме місяць, пише Reuters.

«Дочка» техногіганта спільно з кембриджськими психологами створили 90-секундні ролики, які мають стати «щепленням» для людей проти дезінформації в мережі. Їхня мета – навчити людей відрізняти маніпулятивні матеріали від справжніх, а також підвищити їхню стійкість до фейкових наративів. Ролики буде розміщено на YouTube, Twitter, TikTok і Facebook.

Quote«Якщо ви скажете людям, що є правдою, а що брехнею, багато людей заперечуватимуть... але те, що ви можете передбачити, — це методи, які буде використано для поширення дезінформації, як у разі з українською кризою», — сказав Джон Розенбек, провідний автор звіту про дослідження, яке стоїть за цією кампанією.

Польщу компанія обрала з огляду на те, що туди виїхала найбільша кількість біженців з України, а Чехія та Словаччина «можуть бути корисними лідерами для решти Європи».

Контекст. В ООН підрахували, що з 24 лютого 2022 року, коли росія розв’язала велику війну в Україні, майже третина 44-мільйонного населення нашої країни була змушена залишити свої домівки. В Організації назвали це найбільшою міграційною кризою із часу закінчення Другої світової війни.

Подякувати 🎉