Суркіси проти Приватбанку. Верховний Суд скасував стягнення з банку $350 млн

Верховний Суд скасував стягнення з Приватбанку $350 млн на користь Суркісів. Фото: УНІАН

Верховний Суд скасував стягнення з Приватбанку $350 млн на користь Суркісів. Фото: УНІАН

Верховний Суд задовольнив клопотання Приватбанку про те, щоб не виконувати постанову Печерського районного суду Києва від лютого 2017 року щодо обслуговування депозитів компаній братів Суркісів.

Як повідомили в пресслужбі Верховного Суду, 8 вересня він відкрив справу за касаційною скаргою Кабінету міністрів на ухвалу Печерського райсуду про те, що Приватбанк зобов'язаний обслуговувати депозити компаній Григорія та Ігоря Суркісів, і зупинив його виконання до закінчення касаційного провадження у справі.

У пресслужбі зазначили, що коли суд задовольняв клопотання, то врахував, що ухвалою Печерського райсуду від вересня 2020 року було встановлено порядок виконання визначення того ж суду від лютого 2017-го у вигляді стягнення з Приватбанку $347 млн на користь компаній братів Суркісів.

Telegram Logo

Колегія суддів також визнала, що ризики для заявника до ухвалення рішення судом касаційної інстанції у цій справі є обґрунтованими.

Quote«Колегія суддів також визнала ймовірність труднощів повороту виконання судового рішення в разі його скасування Верховним Судом», — заявили там, додавши, що, задовольняючи клопотання, суд встановлює наявність загроз для забезпечення балансу інтересів сторін, а не оцінює обґрунтованість касаційної скарги.

Контекст. Печерський райсуд Києва 2 вересня задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до державного Приватбанку щодо порядку виконання рішення суду від 2017 року про зобов'язання банку обслуговувати їхні депозити, заборгованість за якими позивачі оцінюють у $350 млн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У лютому 2020 року суддя Печерського райсуду В'ячеслав Підпалий зобов'язав Приватбанк компенсувати шести офшорним компаніям Суркісів кошти, які у 2012-2014 роках вони розмістили на рахунках кіпрської філії банку, а також відсотки, які повинні були нараховуватися за умовами депозитних договорів.

На початку березня держвиконавець подав апеляцію на рішення судді Підпалого, але не скоординував свої дії з юридичними радниками Приватбанку. У цьому ж місяці Велика Палата Верховного Суду розглядала позов сім'ї Суркісів, які намагаються спростувати свій зв'язок з ексвласниками Приватбанку. Крім того, Суркіси хочуть домогтися визнання недійсною конвертації понад 1 млрд грн своїх коштів в акції Приватбанку (bail-in), які держава згодом викупила за 1 грн.

Пізніше Київський апеляційний суд на своєму засіданні 10 червня відхилив апеляцію Кабінету міністрів на рішення Печерського районного суду від 2017 року. Йдеться про зобов'язання Приватбанку виконувати умови депозитних договорів на суму майже $260 млн, які офшорні компанії братів Суркісів укладали з кіпрською філією фінустанови.

У червні стало відомо про те, що київська прокуратура викликала на допит членів правління Приватбанку. Причиною вручення повісток стала відмова банку виконати рішення суду про виплату офшорним компаніям братів Суркісів понад $250 млн.

Приватбанк 6 серпня отримав повістку про виклик на засідання Печерського районного суду міста Києва за позовом офшорних компаній братів Суркісів. Спочатку йшлося про виплату Суркісам $250 млн, але пізніше афілійовані із Суркісами компанії збільшили позовні вимоги на $100 млн.

Напередодні, 2 вересня, Печерський районний суд Києва задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до державного Приватбанку щодо порядку виконання рішення суду від 2017 року про зобов'язання банку обслуговувати їхні депозити, заборгованість за якими позивачі оцінюють у $350 млн (майже 10 млрд грн). У Приватбанку заявили The Page, що банк оскаржить рішення Печерського районного суду. Напередодні Міністерство юстиції подало апеляційну скаргу на постанову суду.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини