Facebook Pixel

Кабмін програв суд у справі Приватбанку проти Суркісів

Брати Суркіси. Фото: УНІАН

Брати Суркіси. Фото: УНІАН

Київський апеляційний суд на своєму засіданні 10 червня відхилив апеляцію Кабінету міністрів на рішення Печерського районного суду від 2017 року. Йдеться про зобов'язання Приватбанку виконувати умови депозитних договорів на суму майже $260 млн, які офшорні компанії братів Суркісів укладали з кіпрською філією установи.

Про це юридичний радник Приватбанку Андрій Пожидаєв повідомив агентству «Інтерфакс-Україна».

Quote«Приватбанк готується подати касаційну скаргу до розгляду цієї справи Верховним Судом, оскільки в останнього однозначна практика: визначення про забезпечення позову не може підміняти вирішення спору по суті», — пояснив Пожидаєв.

Варто також зазначити, що державний виконавець наклав на Приватбанк два штрафи на загальну суму близько 15 тис. грн. Зробили це за невиплату офшорним компаніям Суркісів майже $260 млн. Держвиконавець вже передав відповідні матеріали до Нацполіції для того, щоб відкрити кримінальне провадження. Про це агентству «Інтерфакс-Україна» повідомили у Приватбанку.

Telegram Logo

Згідно з повідомленням, санкція статті за невиконання судового рішення (про невиплату Суркісам грошей), за якою держвиконавець звернувся до правоохоронців, також передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, які найперше загрожують менеджменту банку.

Агентство також пише, що юридичні радники Приватбанку чотири рази зверталися до міністра юстиції Дениса Малюськи, а також до суду, однак скарги ніхто не розглянув. Востаннє фінустанова надсилала листа Малюсьці 3 червня.

«У ньому зазначається, що, «порушуючи закон, держвиконавець повторно відкрив виконавчі провадження на підставі копій постанови і знову притягнув банк до відповідальності за невиконання постанови. Відсутність реакції міністра юстиції на законні звернення Приватбанку з проханням оцінити порушення викликає глибоку стурбованість, тоді як Мін'юст дозволяє те, що ми вважаємо незаконним процесом примусового виконання постанови», — наводить текст листа «Інтерфакс-Україна».

У листі також йдеться, що в банку не було іншого виходу, окрім як звернутися до органу досудового розслідування із заявою про те, що держвиконавець вчинив кримінальне правопорушення. Йдеться про службове підроблення та зловживання службовим становищем, унаслідок чого на Приватбанк було незаконно накладено штрафи.

Контекст. У лютому 2020 року суддя Печерського райсуду В'ячеслав Підпалий зобов'язав Приватбанк компенсувати шести офшорним компаніям Суркісів гроші, які у 2012-2014 роках вони розмістили на рахунках кіпрської філії банку, а також відсотки, які повинні були нараховуватися за умовами депозитних договорів.

На початку березня держвиконавець подав апеляцію на рішення судді Підпалого, але не скоординував свої дії з юридичними радниками Приватбанку. Того самого місяця Велика Палата Верховного Суду розглядала позов сім'ї Суркісів, які намагаються спростувати зв'язок з ексвласниками Приватбанку. Крім того, Суркіси хочуть домогтися визнання недійсною конвертації понад 1 млрд грн своїх коштів в акції Приватбанку (bail-in), які держава згодом викупив за 1 грн.

Київський апеляційний суд напередодні засідання 8 квітня повідомив Мінфін і Приватбанк, що справу про стягнення $250 млн зняли з порядку денного. Однак апеляцію все ж таки розглянули.

Юридичний радник Приватбанку Андрій Пожидаєв раніше заявляв The Page, що кримінальне провадження про спроби Приватбанку і Нацбанку списати гроші з депозитів шести компаній закрили ще 4 березня. Тож він спростував інформацію про те, що на Кіпрі відкрили цю справу, про що раніше виданню «Гордон» повідомляв адвокат цих компаній Віктор Борух.

Пізніше Київський апеляційний суд залишив чинною постанову Підпалого про стягнення з державного Приватбанку $250 млн (близько 7 млрд грн) на користь шести компаній, пов'язаних із братами Суркісами.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини