Приватбанк виявив підробку в судовій справі із Суркісами

Приватбанк. Фото: УНІАН

Приватбанк. Фото: УНІАН

Приватбанк засумнівався в достовірності заяв братів Суркісів щодо примусового виконання рішення та роз'яснення Печерського районного суду Києва про відшкодування банком на їхню користь понад $250 млн. У зв'язку з цим банк звернувся до Державної виконавчої служби з вимогою повернути виконавчі документи за цими заявами.

Як повідомили у пресслужбі Приватбанку, заяви компаній Суркісів (йдеться про Camerin Investments, Sunnex Investments, Tamplemon Investments, Berlini Commercial, Lumil Investments і Sofinam Investments) були підписані не їхнім керівництвом.

«Під час зіставлення підписів директорів з іншими документами виникли підозри щодо їхньої автентичності. Приватбанк звернувся до спеціалізованого закладу з проведення почеркознавчої експертизи підписів, який встановив, що підписи від імені директорів компаній виконані іншою особою», — заявили у фінустанові, додавши, що банк має намір відправити відповідну заяву до правоохоронних органів.

Telegram Logo

Контекст. У лютому 2020 року суддя Печерського райсуду В'ячеслав Підпалий зобов'язав Приватбанк компенсувати шести офшорним компаніям Суркісів гроші, які у 2012-2014 роках вони розмістили на рахунках кіпрської філії банку, а також відсотки, які повинні були нараховуватися за умовами депозитних договорів.

На початку березня держвиконавець подав апеляцію на рішення судді Підпалого, але не скоординував свої дії з юридичними радниками Приватбанку. Того самого місяця Велика Палата Верховного Суду розглядала позов сім'ї Суркісів, які намагаються спростувати зв'язок з ексвласниками Приватбанку. Крім того, Суркіси хочуть домогтися визнання недійсною конвертації понад 1 млрд грн своїх коштів в акції Приватбанку (bail-in), які держава згодом викупив за 1 грн.

Київський апеляційний суд напередодні засідання 8 квітня повідомив Мінфін і Приватбанк, що справу про стягнення $250 млн зняли з порядку денного. Однак апеляцію все ж таки розглянули.

Юридичний радник Приватбанку Андрій Пожидаєв раніше заявляв The Page, що кримінальне провадження про спроби Приватбанку і Нацбанку списати гроші з депозитів шести компаній закрили ще 4 березня. Так він спростував інформацію про те, що на Кіпрі відкрили цю справу, про що раніше виданню «Гордон» повідомляв адвокат цих компаній Віктор Борух.

Пізніше Київський апеляційний суд залишив чинною постанову Підпалого про стягнення з державного Приватбанку $250 млн (близько 7 млрд грн) на користь шести компаній, пов'язаних з братами Суркісами.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Як можна зупинити «Північний потік-2» — найбільш ефективні дії України

Щоб ефективно протистояти завершенню будівництва газопроводу «Північний потік-2» Україні та її союзникам необхідно застосовувати Міжнародне морське право.

Україна відновила історичний рекорд щодо експорту зернових — Мінекономіки

За даними Держмитслужби 2019/2020 маркетинговий рік завершився новим історичним рекордом — на зовнішні ринки поставлено 57,2 млн тонн зернових, зернобобових та борошна.

«Социс» показав рейтинг Зеленського та партій

Якби вибори в Україні відбулися найближчим часом, то за президента Володимира Зеленського проголосували б 36,6% з тих, хто пішов би на вибори. За лідера партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка — майже 21%.