Facebook Pixel

Верховний Суд визначився з датою розгляду справи Суркісів та Приватбанку

Брати Суркіси. Фото: УНІАН

Брати Суркіси. Фото: УНІАН

Розгляд касаційної скарги Національного банку, Кабінету міністрів та Приватбанку на рішення судів нижчих інстанцій щодо справи сім'ї Суркісів Велика Палата Верховного Суду розгляне 15 червня о 10:30. Також розглядатиметься скасування рішень Нацбанку про визнання Суркісів особами, пов'язаними з Приватбанком, та визнання недійсними договорів обміну їхніх грошей у фінустанові на суму понад 1 млрд грн на акції банку, які пізніше держава викупила за 1 грн.

Про це повідомили в пресслужбі Верховного Суду.

Напередодні Нацбанк повідомив, що Верховний Суд розгляне справу Суркісів 18 травня. Однак джерело видання «Лівий Берег» заявило, що це не відповідає дійсності. У пресслужбі НБУ агентству «Інтерфакс-Україна» повідомили, що отримали цю інформацію від секретаря суду.

Telegram Logo

Контекст. Суди перших двох інстанцій 2017 року скасували рішення Нацбанку, яким члени сім'ї Суркісів визнавалися особами, пов'язаними з Приватбанком. На цій підставі суди скасували bail-in у частині щодо їхніх коштів та зобов'язали повернути Суркісам їхні депозити.

У вересні 2018-го у Приватбанку заявили, що в рамках зазначеної справи брати Суркіси отримали від банку понад 1 млрд грн. Ці гроші раніше були на депозиті в банку, але три роки тому їх обміняли на акції додаткової емісії за рішенням тимчасової адміністрації банку в рамках процедури bail-in. А в серпні 2019 року Верховний Суд зняв з розгляду справу про повернення цієї суми Приватбанком родині Суркісів.

17 березня 2020 року Верховний Суд завершив вивчення матеріалів справи й оголосив перерву з метою підготовки рішення. На остаточний вердикт у цій справі чекають ще два суди – Шостий апеляційний адмінсуд (він розглядає визнання незаконною націоналізацію Приватбанку) та Госпсуд Києва (справа за позовом ексвласників Приватбанку Ігоря Коломойського та Triantal Investments про повернення їм акцій).

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова 23 квітня заявила, що Генпрокуратура стоїть на боці держави і Нацбанку в справі братів Суркісів проти Приватбанку. На підставі цієї заяви Верховний Суд направив скаргу до Вищої ради правосуддя і Генпрокуратури.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини