Верховний Суд звинуватив Венедіктову в тиску на суддів у справі Суркісів проти Приватбанку

Ірина Венедіктова. Фото: Facebook/Ірина Венедіктова

Ірина Венедіктова. Фото: Facebook/Ірина Венедіктова

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова 23 квітня заявила, що Генпрокуратура стоїть на боці держави й Нацбанку в справі братів Суркісів проти Приватбанку. На підставі цієї заяви Верховний Суд направив скаргу до Вищої ради правосуддя та Генпрокуратури.

З точки зору суду, такі висловлювання можна розцінити як втручання в діяльність Верховного Суду та засіб тиску та впливу для прийняття рішення на користь однієї зі сторін.

Крім Венедіктової, судді також згадують одного з лідерів партії «Демократична сокира» Антона Швеця, вболівальників футбольного клубу «Динамо Київ» та одного з членів наглядової ради Приватбанку Романа Сульжика.

Telegram Logo

Контекст. Міністерство юстиції не стягуватиме з Приватбанку жодних коштів, адже щодо цього немає рішень суду. Процедура стягнення може бути реалізована лише в тому разі, якщо Приватбанк відмовиться повернути гроші з депозитів офшорним компаніям, які пов'язані з братами Суркісами, а компанії подадуть позови до суду.

У лютому 2020 року суд зобов'язав Приватбанк компенсувати цим шести компаніям кошти, які в 2012-2014 роках вони розмістили на рахунках кіпрської філії банку, а також відсотки, які повинні були нараховуватися за умовами депозитних договорів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

На початку березня держвиконавець подав апеляцію на рішення суду, але не скоординував свої дії з юридичними радниками Приватбанку. Цього ж місяця Велика Палата Верховного Суду розглядала позов сім'ї Суркісів, які намагаються спростувати зв'язок з ексвласниками Приватбанку. Окрім того, Суркіси хочуть домогтися визнання недійсною конвертацію понад 1 млрд грн їхніх коштів в акції Приватбанку (bail-in), які згодом держава викупила за 1 грн.

Київський апеляційний суд напередодні засідання 8 квітня повідомив Мінфін і Приватбанк, що справу про стягнення $250 млн зняли з порядку денного. Однак апеляцію все ж таки розглянули.

Юридичний радник Приватбанку Андрій Пожидаєв раніше заявляв The Page, що кримінальне провадження щодо спроби Приватбанку і Нацбанку списати гроші з депозитів шести компаній закрили ще 4 березня. Таким чином він спростував інформацію про те, що на Кіпрі відкрили цю справу — раніше про це виданню «Гордон» повідомив адвокат цих компаній Віктор Борух.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини