Верховний Суд назвав дату розгляду справи Суркісів проти Приватбанку

Верховний Суд розгляне справу братів Суркісів проти Приватбанку 18 травня. У рамках справи розглядається перспектива повернення сім'ї Суркісів їхніх коштів, які за допомогою процедури bail-in було стягнуто на користь держави. Минулого тижня суд зняв справу з розгляду через тиск на суддів у ЗМІ.

Судове засідання розпочнеться о 10:30, повідомила пресслужба Нацбанку.

Регулятор нагадав, що рішення у цій справі матиме вплив на усі справи, які стосуються осіб, що пов'язані з олігархом Ігорем Коломойським.

Telegram Logo

Крім того, це рішення вплине на судові процеси щодо націоналізації Приватбанку.

Контекст. Міністерство юстиції не стягуватиме з Приватбанку жодних коштів, адже щодо цього немає рішень суду. Процедура стягнення може бути реалізована лише за умови, що Приватбанк відмовиться повернути гроші з депозитів офшорним компаніям, які пов'язані з братами Суркісами, а компанії подадуть позови до суду.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У лютому 2020 року суд зобов'язав Приватбанк компенсувати шести компаніям кошти, які у 2012-2014 роках вони розмістили на рахунках кіпрської філії банку, а також відсотки, які повинні були нараховуватися за умовами депозитних договорів.

На початку березня держвиконавець подав апеляцію на рішення суду, але не скоординував свої дії з юридичними радниками Приватбанку. Цього ж місяця Велика Палата Верховного Суду розглядала позов сім'ї Суркісів, які намагаються спростувати зв'язок з ексвласниками Приватбанку. Окрім того, Суркіси хочуть домогтися визнання недійсною конвертацію понад 1 млрд грн їхніх коштів в акції Приватбанку (bail-in), які згодом держава викупила за 1 грн.

Київський апеляційний суд напередодні засідання 8 квітня повідомив Мінфіну та Приватбанку, що справу про стягнення $250 млн зняли з порядку денного. Однак апеляцію все ж таки розглянули.

Юридичний радник Приватбанку Андрій Пожидаєв раніше заявляв The Page, що кримінальне провадження щодо спроби Приватбанку та Нацбанку списати гроші з депозитів шести компаній закрили ще 4 березня. Таким чином він спростував інформацію про те, що на Кіпрі відкрили цю справу. Раніше про це виданню «Гордон» повідомив адвокат цих компаній Віктор Борух.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини