Верховний Суд назвав дату розгляду справи Суркісів проти Приватбанку

Верховний Суд розгляне справу братів Суркісів проти Приватбанку 18 травня. У рамках справи розглядається перспектива повернення сім'ї Суркісів їхніх коштів, які за допомогою процедури bail-in було стягнуто на користь держави. Минулого тижня суд зняв справу з розгляду через тиск на суддів у ЗМІ.

Судове засідання розпочнеться о 10:30, повідомила пресслужба Нацбанку.

Регулятор нагадав, що рішення у цій справі матиме вплив на усі справи, які стосуються осіб, що пов'язані з олігархом Ігорем Коломойським.

Telegram Logo

Крім того, це рішення вплине на судові процеси щодо націоналізації Приватбанку.

Контекст. Міністерство юстиції не стягуватиме з Приватбанку жодних коштів, адже щодо цього немає рішень суду. Процедура стягнення може бути реалізована лише за умови, що Приватбанк відмовиться повернути гроші з депозитів офшорним компаніям, які пов'язані з братами Суркісами, а компанії подадуть позови до суду.

У лютому 2020 року суд зобов'язав Приватбанк компенсувати шести компаніям кошти, які у 2012-2014 роках вони розмістили на рахунках кіпрської філії банку, а також відсотки, які повинні були нараховуватися за умовами депозитних договорів.

На початку березня держвиконавець подав апеляцію на рішення суду, але не скоординував свої дії з юридичними радниками Приватбанку. Цього ж місяця Велика Палата Верховного Суду розглядала позов сім'ї Суркісів, які намагаються спростувати зв'язок з ексвласниками Приватбанку. Окрім того, Суркіси хочуть домогтися визнання недійсною конвертацію понад 1 млрд грн їхніх коштів в акції Приватбанку (bail-in), які згодом держава викупила за 1 грн.

Київський апеляційний суд напередодні засідання 8 квітня повідомив Мінфіну та Приватбанку, що справу про стягнення $250 млн зняли з порядку денного. Однак апеляцію все ж таки розглянули.

Юридичний радник Приватбанку Андрій Пожидаєв раніше заявляв The Page, що кримінальне провадження щодо спроби Приватбанку та Нацбанку списати гроші з депозитів шести компаній закрили ще 4 березня. Таким чином він спростував інформацію про те, що на Кіпрі відкрили цю справу. Раніше про це виданню «Гордон» повідомив адвокат цих компаній Віктор Борух.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Список «червоної» та «зеленої» зон: можливі зміни у критеріях МОЗ

Міністерство охорони здоров'я може змінити критерії розділення країн на «червону» та «зелену» зони. Замість кількості активних хворих можна використовувати показник інцидентності на 100 тис. населення, який розраховується за кількістю нових захворювань за останні 14 днів.

Ті, що біжать хвилями. Як треба змінити портову галузь України

Українську портову галузь стрясають скандали. Державні органи, які регулюють діяльність портів, продовжують створювати в них вкрай токсичну атмосферу. Для того щоб знову зробити галузь привабливою для вантажів і домогтися значного зростання перевалки, потрібна масштабна дерегуляція та зміна низки ключових законів.

партнерський матеріал

Зеленський пообіцяв МВФ до кінця тижня представити кандидатуру голови Нацбанку

Президент Володимир Зеленський під час розмови з директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою запевнив, що до кінця тижня запропонує парламенту кандидатуру голови НБУ.