Facebook Pixel

Верховний Суд Суркіса: за крок від дефолту

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Вчорашнє засідання Верховного Суду за позовом Григорія Суркіса – це шоу, яке переходить усі межі. Насамперед, йдеться про найяскравішу судову виставу, на якій мені довелося побувати з початку року.


Нагадаю, що Григорій Суркіс і його сім'я мали спільний бізнес з підприємцем Ігорем Коломойським. Вони спільно володіли телеканалом «1+1», ТЕТ і «2+2». Коломойський зі свого боку також був основним акціонером Приватбанку. На цій підставі в ході націоналізації банку депозити Суркісів на суму 1 млрд грн були викуплені державою за 1 грн.

Водночас сам Григорій Суркіс і члени його сім'ї змогли добитися від українських судів визнання того, що вони не є особами, пов'язаними з Ігорем Коломойським.

Telegram Logo

Останнім бастіоном був Верховний Суд.

Якщо він підтвердить рішення усіх попередніх інстанцій, це матиме три наслідки. Перше – держава остаточно втратить мільярд гривень Григорія Суркіса, який, цілком можливо, насправді належить Ігорю Коломойському.

Друге — шляхом Суркіса підуть абсолютно всі колишні вкладники Приватбанку, пов'язані з Ігорем Коломойським. В Україні немає прецедентного права, але, швидше за все, таким чином у держави зможуть відсудити 29,4 млрд грн.

Нарешті, третє – це рішення зміцнить позиції Коломойського у Високому суді Лондона, який розглядає позов Приватбанку до олігарха.

Варто сказати, що Григорій Суркіс чудово підготувався до засідання суду. Біля стін установи чергували вболівальники ФК «Динамо» Київ, а також молодики спортивної зовнішності, які знімали всіх, хто прийшов на засідання суду, на камеру.

Але головний сюрприз на Приватбанк, Національний банк і уряд очікував всередині.

Слід зазначити, що до цього часу справи такого роду розглядалися в закритому режимі, і юристи просто не могли переказати, як усе відбувається насправді. Вчора Верховний Суд відкрив засідання. Побачивши все своїми очима, скажу так: судді навіть не приховують того, що вони «заточені» під Григорія Суркіса.

QuoteМВФ — чи не єдина надія України на проходження економічної кризи, що почалася, без оголошення дефолту.

Недоброзичливий, іноді хамський тон запитань, крайній ступінь їхньої некомпетентності, відмова у можливості виступити представникам протилежної сторони — ось короткий перелік того, що відбувалося у Верховному Суді.

Обмовлюся: для перемоги Суркіса в суді достатньо, аби 10 членів суду з 19 присутніх на засіданні проголосували на його користь. Судячи з тону і великої кількості дивних питань, точно «у справі» судді Всеволод Князєв, Дмитро Гудима, Олександр Прокопенко і Олег Ткачук.

Рішення Верховного Суду вчора так і не було винесено.

Подивимося, чим закінчиться розгляд. Але, якщо він стане тим вікном, через яке Коломойський зможе забрати у держави більше мільярда доларів через свої компанії, це буде ударом не тільки по фінансовій системі країни, але й по відносинах з Міжнародним валютним фондом.

Який, нагадаю, є чи не єдиною надією України на проходження економічної кризи, що почалася, без оголошення дефолту.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини