Приватбанк пригрозив скоротити виплати до держбюджету через програш Суркісам

Через це судове рішення дивіденди Приватбанку до державного бюджету можуть значно скоротитися. Фото: УНІАН

Через це судове рішення дивіденди Приватбанку до державного бюджету можуть значно скоротитися. Фото: УНІАН

Приватбанк оскаржить рішення Печерського районного суду щодо виплати банком $350 млн братам Суркісам. Про це в коментарі The Page повідомив голова правління Приватбанку Петр Крумханзл.

«У цьому конкретному випадку правова позиція банку була виключно сильною, підкріпленою переконливими фактами та доказами. Ми оскаржуватимемо це рішення. Ми продовжимо домагатися справедливості для Приватбанку та українських платників податків, які є кінцевими акціонерами банку, в Україні та закордонних юрисдикціях, де переважає верховенство закону», – повідомив він.

Водночас Крумханзл повідомив, що через це судове рішення дивіденди Приватбанку до державного бюджету можуть значно скоротитися.

Telegram Logo

Контекст. Печерський райсуд Києва 2 вересня задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до державного Приватбанку щодо порядку виконання рішення суду від 2017 року про зобов'язання банку обслуговувати їхні депозити, заборгованість за якими позивачі оцінюють у $350 млн.

У лютому 2020 року суддя Печерського райсуду В'ячеслав Підпалий зобов'язав Приватбанк компенсувати шести офшорним компаніям Суркісів гроші, які в 2012-2014 роках вони розмістили на рахунках кіпрської філії банку, а також відсотки, які повинні були нараховуватися за умовами депозитних договорів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

На початку березня держвиконавець подав апеляцію на рішення судді Підпалого, але не скоординував свої дії з юридичними радниками Приватбанку. У цьому ж місяці Велика Палата Верховного Суду розглядала позов сім'ї Суркісів, які намагаються спростувати свій зв'язок з ексвласниками Приватбанку. Крім того, Суркіси хочуть домогтися визнання недійсною конвертації понад 1 млрд грн своїх коштів в акції Приватбанку (bail-in), які держава згодом викупила за 1 грн.

Пізніше Київський апеляційний суд на своєму засіданні 10 червня відхилив апеляцію Кабінету міністрів на рішення Печерського районного суду від 2017 року. Йдеться про зобов'язання Приватбанку виконувати умови депозитних договорів на суму майже $260 млн, які офшорні компанії братів Суркісів укладали з кіпрською філією фінустанови.

У червні стало відомо про те, що київська прокуратура викликала на допит членів правління Приватбанку. Причиною вручення повісток стала відмова банку виконати рішення суду про виплату офшорним компаніям братів Суркісів понад $250 млн.

Приватбанк 6 серпня отримав повістку про виклик на засідання Печерського районного суду міста Києва за позовом офшорних компаній братів Суркісів. Спочатку йшлося про виплату Суркісам $250 млн, але пізніше афілійовані із Суркісами компанії збільшили позовні вимоги на $100 млн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини