Що стоїть за рішенням судді Сергія Вовка на користь Суркісів

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Він таки зважився на це.

Ні, йдеться не про суддю Сергія Вовка, який сьогодні ввечері виніс рішення абсолютно на користь братів Григорія та Ігоря Суркісів.

Печерський районний суд Києва фактично задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до державного Приватбанку щодо обслуговування депозитів, конвертованих у капітал банку під час націоналізації, заборгованість за якими позивачі оцінюють у $350 млн.

Telegram Logo

І тепер Суркісам держава повинна заплатити $250 млн боргу та $100 млн відсотків. Практично усі ці $100 млн, як розповіло джерело в Мін'юсті, яке знайоме із ситуацією, підуть на розрахунки із суддями, які брали участь у процесі.

Але питання не у Сергію Вовку, який виніс заздалегідь неправосудне рішення. Яким тепер, сподіваюся, активно займатиметься ДБР. На Вовка тиснуть з усіх боків після його спроб засадити Петра Порошенка.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Суддя просто збирає гроші для того, щоб розв'язувати питання, коли його притягнуть до відповідальності й він повторить долю Родіона Кірєєва. А переконливих аргументів, виділених Суркісом за розв'язання питання у Печерському суді, за чутками, більш як $10 млн.

Загалом Сергій Вовк вирішив допомогти братам Суркісам за вагомі аргументи. Усвідомлюючи усі ризики.

І йдеться не про Ігоря Коломойського, який стоїть за братами Суркісами і який допомагав їм розв'язувати питання в судах. Коломойський зважився на те, щоб вписатися за гроші своїх партнерів хоча б тому, що це дозволить йому аналогічним чином повернути й свої гроші.

І йдеться не про братів Суркісів. Вони, врешті-решт, просто вкрали у держави $350 млн.

Йдеться про президента Володимира Зеленського. Який ще зранку у середу мав зустріч із Григорієм та Ігорем Суркісами в Офісі президента.

А завтра, післязавтра і взагалі у найближчі чотири місяці матиме дуже серйозні проблеми з МВФ, Світовим банком, Європейським банком реконструкції та розвитку та безліччю інших кредиторів України.

Які у цей непростий час уже не дадуть нам у борг.

В Офісі президента неофіційно говорять, що Зеленський не наважився цього разу йти проти Коломойського. Чому? Бо останній допомагав йому стати президентом. А Зеленський обіцяв, що дозволить Коломойському, його партнерові Суркісу та усім іншим розв'язувати питання в суді самостійно.

Адже судова влада у нас є незалежною. І президент на неї впливати не може. Й інші політики впливати на неї не можуть.

Ну хіба що американські політики. Наприклад, Бенджамін Франклін. Той, який на стодоларовому папірці.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини